براساس آخرین جلسه مجمع جهانی FATF، امکان ترید در صرافی های معتبر دنیا بدون احراز هویت وجود نخواهد داشت
26 سپتامبر 2020
کره جنوبی اولین محصول بلاکچینی خود را در سال 2021 ارائه خواهد داد
27 سپتامبر 2020

توکن YFI سودای قیمت 100 هزار دلاری را در سر می پروراند؟

 
381

به گزارش برسیپا، توکن جنجالی YFI که به نوعی اولین توکن از میان توکن های YEILD FARMING محسوب می شود در جولای 2020 توسط آندره کرونژه و تیم توسعه Y EARN رونمایی و وارد مارکت جهانی شد. ایجاد معاملات خرد در سطح کلان که اعتبار و اعتماد کلی به سرمایه گذاران می دهد که می توانند آنرا در یک قالب امن به صورت اشتراکی وام دهند یا حفظ نمایند، بزرگترین مزیت این توکن محسوب می شود. این توکن با قیمت پایه 739 دلار در تاریخ 21 جولای 2020 عرضه گردید. یکی از مهمترین ویژگی های دیگر این توکن عرضه بسیار محدود ان بود که فقط در زمان عرضه 20 هزار توکن ارائه شد و به مرور زمان و در دوماه کل ذخیره اسمی ان یعنی 30 هزار YFI استخراج و عرضه گردید. کارشناسان زیادی معتقد هستند که YFI می تواند قیمت های بالاتری را لمس نماید. در این مقاله سعی خواهیم کرد چند دلیلی که می تواند YFI را به قیمت عجیب 100 هزاردلاری نزدیک تر نماید را توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

 
 

1- عرضه محدود

عرضه و تقاضا یکی از مهمترین پارامترهایی هست که می تواند به سرعت با تقاضای بالا بر روی قیمت ها تاثیر گذار باشد. با توجه به حضور YFI در لیست 30 صرافی بزرگ دنیا که اکثر آنها نیز آن را در دسته بندی HOT که به معنی علاقه تریدرهای مختلف برای خرید و فروش در ان صرافی هست، قرار دادند و عرضه محدوده 30 هزار عددی؛ با شروع حجم تقاضای جدید سرمایه گذاری بر روی آن و دسترسی محدود به آن، احتمال جهش قیمتی آن مجددا احساس می شود.

 
 

2- اولین توکن از میان توکن های بهره

همیشه اولین ها به یاد می مانند! این جمله ای هست که حتی در دنیای اقتصاد نیز می توان بدان تکیه کرد و صحت انرا تایید نمود. توکن هایی که بعد از YFI حتی با عرضه های پایین تر نیز آمده اند نتوانسته اند قیمتی بالاتر از 7 هزار دلار را به خود ببینند و این نشان می دهد که اعتماد و علاقه کاربران رمز ارزی به اولین توکن چقدر می تواند در رشد ان موثر باشد. پروژه های بهره که با استفاده از اصطلاح بهره فارمینگ به کاربران سود می رساند، توسط YFI وارد مارکت شدند و همین امر باعث شده است که حتی استخراج کنندگان بهره نیز انرا در صدر لیست علاقه مندی خویش حفظ نمایند.

 
 

3- 82 درصد از دارندگان YFI آنرا هرگز بعد از خرید معامله نکرده اند

یکی از مهمترین پارامترهایی که در مورد ارزشمندی یک رمز ارز یاد می شود، میزان هولدرهای آن می باشد. شاید جالب باشد بدانید که 82 درصد افرادی که توکن YFI را خریداری نموده اند، هرگز آنرا جابه جا یا معامله نکرده اند. همین امر باعث شده است که اعتماد سرمایه گذاران جدید نیز افزایش یابد و اکثریت معتقد باشند که ارزش این توکن از قیمت فعلی 30 هزاردلاری آن بسیار بیشتر است.

 
 

4- رشد بالای شبکه خرید و فروش

یکی از پارامترهای دیگر که می توان بدان اتکا کرد، نرخ رشد شبکه خرید و فروش می باشد. در یکماه گذشته بیش از شصت درصد نرخ شبکه خرید و فروش YFI افزایش یافته است و در یک هفته اخیر نیز فقط 20 درصد دوباره اضافه شده است. در میان خریداران یکماه گذشته نسبت خرید به فروش نیز 12 به 7 بوده است که نسبت ارزشمندی در مدت یکماهه محسوب می گردد.

 
 

5- تبلیغات صرافی ها و شرکت ها خود به خود باعث رشد می شوند

صرافی های دنیا برای YFI پسوند HOT را انتخاب می کنند و همین امر باعث تهییج کابران می گردد. مضاف بر آن تبلیغات گسترده این توکن در میان سایت ها و رفرنس های بزرگ رمز ارزی دنیا، مقالات متعدد، تحلیل های متعدد و ... باعث شده است هر کسی در این بازار نیز وجود دارد، برای یکبار هم که شده باشد سری به این توکن برای خرید بزند. این حجمه قطعا باعث خواهد شد که قیمت باز هم افزایش یابد و قیمت های عجیب تری نیز از YFI شاهد باشیم.

 
 

6- تبلیغات صرافی ها و شرکت ها خود به خود باعث رشد می شوند

صرافی های دنیا برای YFI پسوند HOT را انتخاب می کنند و همین امر باعث تهییج کابران می گردد. مضاف بر آن تبلیغات گسترده این توکن در میان سایت ها و رفرنس های بزرگ رمز ارزی دنیا، مقالات متعدد، تحلیل های متعدد و ... باعث شده است هر کسی در این بازار نیز وجود دارد، برای یکبار هم که شده باشد سری به این توکن برای خرید بزند. این حجمه قطعا باعث خواهد شد که قیمت باز هم افزایش یابد و قیمت های عجیب تری نیز از YFI شاهد باشیم.

 
 

سخن نهایی :

توکن YFI از زمان عرضه تا اکنون چیزی در حدود 3 هزار درصد رشد را به خود دیده است و از این حیث در میان توکن های معتبر دنیا در سه ماهه اخیر در صدر قرار گرفته است. این روند رشد در مقطعی به دلایل مختلف که اکثرا مربوط به همبستگی بازارهای رمز ارزی با شاخص بورس SPX بود، متوقف و حتی کاهش نیز داشت اما در میان توکن ها، کمترین نرخ کاهش را به خود دیده است و همین امر باعث شده است که تحلیل گران سودای قیمت 100 هزار دلاری را برآن دور از دسترس نبینند. موسسه برسیپا نیز معتقد می باشد که YFI اگر در همبستگی میان بازارهای سنتی با بازارهای رمز ارزی گرفتار نشود، قیمت 100 هزار دلار را تا 2021 به خود خواهد دید.

 
 

تحلیل گر : برسیپا احمدی / گرافیک : بهار پورنقش بند، فریبا باستان / 6 مهرماه 1399

 
Bersipa Ecosystem