ادعای سایت تریدینگ بیس : بیل گیتس 100 هزار بیت کوین دارد
24 اکتبر 2020
دولت ایران به عنوان اولین دولت رسمی در جهان مبادلات رمز ارزی را به رسمیت شناخت
31 اکتبر 2020

تمام آنچه می بایست از پروژه بزرگ امنیت سایبری سرتیک CERTIK بدانید

 
518

به گزارش برسیپا بنیاد سرتیک سرانجام پس از دوسال شبکه اصلی خود با نام CERTIK را لانچ کرد. این اکوسیستم که قرار است نقش نخست امنیت سایبری در دنیای بلاکچین را بازی کند از ماهها پیش خبر از لانچ پروژه خود در پاییز 2020 داده بود و قبل از لانچ نیز توانسته بود قراردادهایی با شرکت های مختلفی که رقم انها به دهها عدد می رسد نیز امضا نماید. CertiK Chain ، اولین بلاکچین اثبات سهام برای امنیت ، برای اجرای قابل اعتماد برنامه ها و ماموریت های مهم از جمله DeFi ، NFT می باشد. در سراسر پروتکل ها ، پروژه های بلاکچین می توانند اطلاعات امنیتی را با Security Oracle دریافت کنند ، که محافظانی در زمان واقعی از معاملات درون زنجیره ای را فراهم می کند ، طیف گسترده ای از آسیب پذیری های مخرب را قبل از وقوع شناسایی و علامت گذاری می کند. بسته به سطح نمره امنیت ، پروژه های بلاکچین ممیزی شده از هر پروتکلی ممکن است برای عضویت در CertiKShield واجد شرایط باشند ، که یک سیستم بازپرداخت انعطاف پذیر و غیرمتمرکز برای هر دارایی رمزنگاری است که به دلیل مسائل امنیتی غیرقابل بازگشت یا از بین رفته است. عضویت در CertiKShield برای همه اعضای جامعه این پروژه های زنجیره بلوک واجد شرایط آزاد است و در صورت بروز هرگونه اتفاق غیر منتظره ، یک شبکه ایمنی برای دارندگان دارایی های رمزنگاری فراهم می کند

 
 
certik-logo

بطور معمول، پروژه ها می توانند به DeepSEA ، یک زبان برنامه نویسی بسیار ایمن و پشتیبانی شده توسط بنیاد Ethereum ، بنیاد Qtum و IBM کد بزنند. DeepSEA مستقیماً با ماشین مجازی CertiK CVM کار می کند ، که کاملاً با EVM سازگار است. CVM نوآورانه اطلاعات امنیتی قرارداد هوشمند و بلاکچین را افشا می کند و روش های بی سابقه ای را برای دسترسی ، بررسی و ادغام خطر در تصمیمات قراردادهای هوشمند امکان پذیر می کند. CTK سوخت اصلی بومی دیجیتال CertiK Chain است ، که به عنوان اصلی ترین ابزار برای عملکردهای زنجیره ای مانند بهره برداری از سیستم های Security Oracle و CertiKShield ، پرداخت مصرف گاز CertiK Chain و رای گیری برای تصمیمات حاکمیت در داخل شبکه است.

 
 

CertiK Virtual Machine ,CVM چیست؟

1_muNI_Pkfa2giba41uHhSuQ

در حالی که کاملاً با EVM سازگار است ، CVM برای پیروی از VM پیشگام جهانی که در رایانه های سراسر جهان یافت می شود ، مدل پردازش سیستم عامل x86-64 ، با پسوندهای احتمالی arm64 در آینده ، معماری شده است. CVM پارامترهای امنیتی زنجیره ای را قادر می سازد تا قراردادهای هوشمند با توجه به تحمل ریسک آنها ، تعامل متفاوتی با یکدیگر داشته باشند.

 
 

تامین امنیت بزرگترین پروژه های دنیا بر عهده سرتیک خواهد بود

image1

اکوسیستم سرتیک در قراردادی با باینانس توانسته است نقش امنیت سایبری پروژه های بلاکچین این صرافی و همینطور امنیت توکن های دیفای را برای انها بازی کند. در دو روز گذشته نیز خبر از همکاری با شرکت آلیانس بلاک برای امنیت شبکه ی جهانی ان نیز بازتاب زیادی همراه داشته است. اکو سیستم سرتیک با داشتن یک اکو سیستم و بلاکچین اختصاصی قصد دارد نقش بزرگترین شرکت امنیت سایبری دنیا را در چند سال آینده بازی کند و همین امر باعث خواهد شد که رمز ارز اصلی ان یعنی CTK با رشد بالایی مواجه گردد. دیروز نیز اعلام شد که شرکت های حقیقی یا حقوقی و افراد حقیقی تا سی ام ژانویه 2021 مهلت دارند از تخفیفات حداکثر بیست درصد بنیاد امنیت سایبری سرتیک برای تامین امنیت پروژه های خود استفاده نمایند. تمامی پروژه هایی که توسط بنیاد سرتیک بیمه و تامین امنیت شوند در صورت هرگونه هکی سریعا غرامت ان پرداخت خواهد شد. سرتیک قصد دارد با شروع فاز دوم اکو سیستم خود در فوریه 2021 به بزرگترین و مهمترین اکو سیستم امنیت سایبری بلاکچین در جهان تبدیل شود.

 
 

منبع : موسسه برسیپا / گرافیک : فریبا باستان، بهار پورنقش بند / 10 آبان ماه 1399

 
Bersipa Ecosystem