ده نهنگ بزرگ بیت کوین دنیا را بیشتر بشناسید
14 اکتبر 2020
ده درصد بیت کوین های دنیا در پنج صرافی بزرگ نگهداری می شوند
15 اکتبر 2020

اختصاصی برسیپا؛ هر آنچه می بایست در مورد بلاکچین نییر پروتکل NEAR PROTOCOL بدانید

 
NEAR BLOCK 1

به گزارش برسیپا، پروتکل NEAR یک پلت فرم برنامه غیرمتمرکز است که برای استفاده از برنامه ها در وب طراحی شده است. این شبکه با مکانیسم اجماع Proof-of-Stake PoS موسوم به Nightshade کار می کند که هدف آن ارائه مقیاس پذیری و هزینه های پایدار است.

 
 

بلاکچین NEAR چه قابلیت هایی دارد ؟

NEAR BLOCKCHAIN

بلاکچین NEAR نشانه ابزار بومی است که برای موارد زیر استفاده می شود: هزینه پردازش معاملات و ذخیره داده ها، اجرای گره های اعتبارسنج در شبکه از طریق ذخیره سازی نشانه های NEARو رای آرا govern حاکمیت برای تعیین نحوه تخصیص منابع

ابزارهای NEAR عبارتند از:

 
 

NEAR SDK که شامل ساختارهای استاندارد داده و ابزار آزمایش Rust و AssemblyScript است

 
 

. Gitpod برای NEAR برای ایجاد یک تجربه بورد صفر برای توسعه دهندگان.

 
 

NEAR Wallet که به توسعه دهندگان برنامه اجازه می دهد تجربیات کاربری ساده ای ایجاد کنند.

 
 

NEAR Explorer برای کمک به اشکال زدایی در قراردادها و درک عملکرد شبکه.

 
 

NEAR Command Line Tools به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه ها را از محیط های محلی استقرار دهند.

 
 

توسعه دهندگان این بلاکچین چه کسانی هستند ؟

screencapture-near-org-team-2020-05-15-14_47_03

پروتکل NEAR Protocol حاصل ایده توسعه دهندگان Alex Skidanov و Illia Polosukhin است که هر دو تجربه زیادی در زمینه برنامه نویسی دارند. این دو نفر در حالی که اسکیدانوف در شتاب دهنده استارتاپ Y Combinator ایالات متحده کار می کرد ، ملاقات کردند و در ژوئیه 2018 کار بر روی پروژه ای را آغاز کردند که به توسعه دهندگان اجازه ساخت و انتشار نرم افزار با اصطکاک کمتر را می داد. آن پروژه به پروتكل NEAR است تبدیل شد و بیش از 40 كارمند از جمله توسعه دهندگان با تجربه در Google و MemSQL استخدام می كند. طبق وب سایت رسمی پروتکل NEAR ، بسیاری از توسعه دهندگان جوایز و نامزدی هایی را از مسابقات در زمینه کدگذاری و زمینه های مرتبط ، به ویژه مسابقه برنامه نویسی بین المللی (ICPC) برگزار می کنند. Skidanov خودش در MemSQL و Microsoft کار می کرد ، در حالی که Polosukhin به سیستم عامل یادگیری ماشین منبع باز TensorFlow و جستجوی Google کمک کرد.

 
 

شرکت های سرمایه گذار این پروژه چه کسانی هستند ؟

NEAR-Protocol-Investors

سرمایه گذاری اولیه این پروژه توسط شش شرکت صورت پذیرفته است که از جمله مهمترین انها می توان به شرکت شهر AMPLIFY اشاره کرد. لیست شرکت های دیگر نیز در عکس بالا قابل مشاهده می شود. این پروژه از طریق یک ICO در اگوست 2020 به صورت POS و صدردصد ذخیره اسمی با قیمت پایه 0.4 دلار به فروش رسید و استقبال کم نظیری نیز ان به عمل آمد.

 
 

بلاکچین اختصاصی NEAR

NEAR BLOCKCHAIN 1

پروتکل NEAR با داشتن یک بلاکچین کاملا مجزا و اختصاصی که بسیار علمی و دقیق نیز برنامه نویسی شده است و بصورت متن باز نیز می باشد، این امکان را به توسعه دهندگان برنامه های کاربردی می دهد که برنامه ها و توکن های خود را بر روی این بلاکچین با سرعت و فناوری بالا لانچ نمایند. تمامی اطلاعات این بلاکچین بصورت متن باز می باشد. هدف اصلی این تیم ساخت "بلاکچین لایه پایه" می باشد، به این معنی که در همان زیرساخت پروژه هایی مانند Ethereum ، EOS یا Polkadot قرار دارد. این بدان معناست که هر چیز دیگری در قالب NEAR می تواند ساخته شود. این یک پلت فرم عمومی است که به توسعه دهندگان امکان ایجاد و استقرار برنامه های غیرمتمرکز را در بالای آن می دهد. یک تشبیه مناسب این است که مانند نوعی پلتفرم AWS آمازون است، جایی که بیشتر برنامه هایی که می شناسید و آنها را دوست دارید سرورهای خود را میزبانی می کنند ، به جز اینکه پلت فرم NEAR در واقع توسط یک شرکت اجرا و کنترل نمی شود ، بلکه توسط هزاران نفر اجرا و کنترل می شود. حتی میلیونها نفر شما می توانید آن را "ابری با عملکرد جامعه" بنامیم اما انها معمولاً ترجیح می دهند آن را "یک پلت فرم برنامه غیرمتمرکز" بنامند. برای مشاهده بلاکچین اختصاصی NEAR برروی عکس بالا کلیک نمایید.

 
 

در لیست زیر برخی شرکای تجاری NEAR را می توانید مشاهده فرمایید

NEAR-Backers

 
 

سخن نهایی :

near-protocol-770x515

توسعه دهندگان NEAR با شعار " بلاکچینی که هرگز ندیده اید" قصد ورودی بزرگ به مارکت جهانی بلاکچین را دارند و در فاز نخست نیز به نظر می اید بسیار موفق بوده اند. از تاریخ 14 اکتبر 2020 نیز رسما این کوین از طریق صرافی های باینانس و هوابی قابل خرید و فروش خواهد بود. می بایست منتظر ماند و عملکرد دقیق تر انرا در ماههای اینده مشاهده نمود. آیا اتریوم جدیدی در راه است ؟؟؟

 
 

منبع : تیم تحقیق و توسعه موسسه برسیپا / تحلیل : برسیپا احمدی / گرافیک : فریبا باستان؛ بهار پور نقش بند / 23 مهرماه 1399

 
Bersipa Ecosystem