صرافی bitstamp سرمایه گذاران خود را در برابر حوادث بیمه می کند
18 اکتبر 2020
شرکت پی پال خرید و فروش رمز ارزها را آزاد کرد
19 اکتبر 2020

موهیت سورات : بیت کوین تا 20 هزار دلار می تواند پیش آید

 
11

موهیت سورات (Mohit Sorout)، هم‌بنیان‌گذار شرکت Bitazu Capital می‌گوید، بهای BTC طی چند ماه در محدوده فشرده‌ای در حال تثبیت است و اگر این رمزارز برتر بتواند با موفقیت رو به بالا شکسته شود، ثبت یک رکورد تاریخی جدید قریب‌الوقوع خواهد بود. بیت‌کوین از ژوئیه سال 2020 در محدوده 10.200 تا 11.800 دلار (یک رنج 15 درصدی) قرار دارد. این رمزارز یک یک دوره طولانی کم‌نوسان به استثنای برخی جهش‌های کوتاه مدت را طی کرده است. معمولا وقتی بیت‌کوین برای مدتی طولانی در محدوده ای تثبیت می‌شود، یک حرکت عمده اتفاق می‌افتد. اینکه آیا این شکست در کوتاه‌مدت اتفاق می‌افتد یا خیر، هنوز مشخص نیست. اما سورات معتقد است در صورت تحقق، سه ماه طول می‌کشد تا BTC به 20 هزار دلار برسد

 
 

چرا زمان سه‌ماهه برای سقف تاریخی بیت‌کوین؟

7 (1)

بر اساس چرخه‌های قبلی قیمت، بیت‌کوین تمایل دارد پس از خروج از یک دوره تثبیت بلند مدت، به سرعت حرکت کند. برای این الگو از نظر تاریخی هم شکست روبه بالا و هم رو به پایین امکان‌پذیر است. از اول ماه مه تا 20 ژوئیه، بیت‌کوین در محدوده 8.800 تا 9.800 دلار بوده و در حدود 9.100 دلار تثبیت شد. پس از دو ماه انباشت، تنها 12 روز طول کشید تا بهای BTC با جهشی 32 درصدی به 12.123 دلار در صرافی بایننس برسد. با توجه به تمایل بیت‌کوین به جهش‌های بزرگ پس از دوره‌های تثبیت طولانی مدت، سورات گفت:

این آرامش قبل از طوفان است. اگر فرضا بیت‌کوین امروز رو به بالا شکسته شود، به احتمال زیاد طی 3 ماه به سقف تاریخی قبلی خود یعنی 20 هزار دلار می‌رسد.

هنگامی که در مورد استدلال سه‌ماهه از سورات سوال شد، وی گفت که این دلیل بر اساس بررسی نوسانات است. به گفته سورات، افزایش قیمت تا 20 هزار دلار حتی ممکن است زودتر از سه ماه اتفاق بیفتد. وی خاطرنشان کرد:

بر اساس مشاهدات، حتی شروع نوسانات پس از دوره‌های تثبیت ممکن است زودتر محقق شود.

یک متغیر مهم، کاهش قراردادهای آتی تسویه نشده در مقایسه با بازارهای گاوی قبلی است. به ویژه پس از اتهامات کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده یا CFTC علیه صرافی BitMEX، حجم قراردادهای آتی تسویه نشده به طور کلی کاهش یافت. این می‌تواند برخلاف چرخه‌های گاوی گذشته، به یک روند صعودی با ثبات و آهسته برای بیت‌کوین منجر شود.
 
 

عواملی که می‌توانند حرکت BTC را در سه ماهه آخر سال جاری و سال 2021 تقویت کنند

21 (1)

یک روایت محتمل در مورد چرخه گاوی بیت‌کوین که تا سال 2021 ادامه دارد، افزایش تقاضاهای نهادی است. در 17 اکتبر، باری سیلبرت (Barry Silbert) مدیرعامل Grayscale گفت، این شرکت دارایی‌های تحت مدیریت خود را به رکورد جدید 6.4 میلیارد دلار افزایش داد. سیلبرت تأکید کرد که این شرکت شاهد «ورودی موسسات بزرگ در این هفته» بود. موسساتی که بیت‌کوین خریداری کرده‌اند، مانند Square و MicroStrategy اظهار داشتند که BTC را بعنوان یک دارایی بالقوه خزانه‌داری تصور می‌کنند. این می‌تواند به این معنا باشد که بسیاری از سرمایه‌گذاران سازمانی BTC را بدون قصد فروش در آینده نزدیک، خریداری می‌کنند. بهای بیت‌کوین علیرغم اخبار مثبت در خصوص استقبال‌های نهادی، در طول ماه اکتبر نسبتا راکد بود. اما PlanB، خالق مدل انباشت به جریان (S2F) گفت: بازدهی نامتقارن احتمالا با گذشت زمان اتفاق می‌افتد. وی بیان کرد:

چرا قیمت بیت‌کوین با این همه خرید نهادی بالا نمی‌رود؟ چه کسی می‌فروشد؟ قیمت BTC دقیقاً همان جایی است که باید باشد، قیمتی بالاتر از 10 هزار دلار، منتظر آن لحظه.. بازدهی نامتقارن.. صبر کنید!

 
Bersipa Ecosystem