نحوه ثبت نام در صرافی رمز ارزی HUOBI ژاپن
3 اکتبر 2020
625 هزاردلار جایزه برای ردیابی تراکنش های رمز ارزی مونرو MONERO
3 اکتبر 2020

صرافی COINBASE اجازه سیاسی بازی را به کارمندان خود نمی دهد

 
439

صرافی آمریکایی Coinbase در یک نامه سرگشاده به کارمندان خود، آنها را از فعالیت سیاسی منع کرده است. در این نامه که توسط برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) مدیر عامل Coinbase نوشته شده، توضیح داده شده است که چرا این شرکت قصد دارد از حواس‌پرتی سیاسی و اجتماعی جلوگیری کند، و در عوض به مأموریت اصلی خود یعنی ایجاد یک سیستم مالی باز برای جهان، تمرکز داشته باشد. این خط کاری جدید با برخی حمایت‌ها و برخی مخالفت‌ها رو برو شده است. دورسی در یک پست توییتر خطاب به 4.7 میلیون فالوئر خود، با استدلال بیان کرد که «بیت‌کوین یک فعالیت مستقیم علیه یک سیستم مالی غیرقابل تأیید و انحصاری است.» وی در ادامه افزود که این صرافی نمی‌تواند به سادگی مسائل اجتماعی را نادیده بگیرد زیرا این امر باعث می‌شود مشتریان خود را پشت سر بگذارد:

بیت‌کوین فعالیت مستقیم علیه یک سیستم مالی غیرقابل تأیید و انحصاری است که تاثیر منفی زیادی بر جامعه ما می‌گذارد. حداقل میزان تأیید و ارتباط بین موضوعات اجتماعی مشتریان که روزانه با آنها روبرو هستند بسیار مهم است. این باعث می‌شود مردم را پشت سر بگذارند.

دورسی مدت‌هاست که در فضای رمزارزها فعال است و از توییتر نیز به دلیل طرفداری از نظرات سیاسی محافظه‌کاران در روند اعتدالی انتقاد شده است. اما نظر دورسی که خواستار تعامل سیاسی بیشتر بود، با استقبال قابل توجهی از پاسخ‌ها که با رویکرد آرمسترانگ موافق بودند، مورد استقبال جامعه رمزارزها قرار نگرفت. مایک سولانا (Mike Solana)، معاون رئیس شرکت سرمایه‌گذاری Founders Fund، با دورسی که مخالف «روند به دور از بیانیه‌های سیاسی قطبی و نمایش‌های دراماتیک جنگ فرهنگی» است، موافقت نکرد. سولانا این رویکرد غیرسیاسی را با مدل تجاری توئیتر مقایسه کرد و بیان کرد که دورسی «مردی است که صدها میلیون دلار از تقویت قطب‌های سیاسی سود می‌برد.»
 
 

منبع : BLOMBERG / گرافیک : بهار پورنقش بند؛ فریبا باستان / 12 مهرماه 1399

 
Bersipa Ecosystem