ناسا نیز به حوزه بلاکچین ورود خواهد کرد
23 سپتامبر 2020
سه نیروگاه ایران برای استخراج رمز ارزها به مزایده گذاشته خواهند شد
26 سپتامبر 2020

بیت کوین با ETF به بازار بورس برزیل خواهد آمد

 
14

شرکت Hashdex برزیل برای آوردن اولین ETF بیت‌کوین در جهان به بورس اوراق بهادار Bermuda با Nasdaq همکاری می‌کند. شرکت مدیریت سرمایه برزیلی Hashdex با Nasdaq قراردادی منعقد کرد تا اولین صندوق قابل معامله (ETF) دارایی‌های رمزارزی در بورس اوراق بهادار برمودا (BSX) را راه‌اندازی کند. بورس اوراق بهادار Bermuda اعلام کرد که «شاخص رمزارزی Hashdex Nasdaq» را در تاریخ 18 سپتامبر تصویب کرده و در ادامه بیان داشت که 3 میلیون سهم کلاس E برای تجارت در این پلتفرم صادر خواهد شد. کوین‌تلگراف برزیل، ایجاد ETF و همکاری Nasdaq با مارسلو سامپایو (Marcelo Sampaio) مدیر اجرایی Hashdex را تأیید کرد. به گفته رسانه محلی Infomoney، این صندوق باید تا پایان سال از طریق BSX در دسترس قرار گرفته و معامله شود. در این گزارش اشاره شده که Hashdex به دلیل نظارات رمزارزی دوستانه بورس Bermuda، تصمیم به انجام معاملات در BSX گرفته است. صندوق‌های قابل معامله، ابزاری نظارت شده و تحت بیمه را برای سرمایه‌گذاران سازمانی فراهم می‌کنند که بدون در اختیار داشتن دارایی‌های پایه، امکان دسترسی به کالاها را داشته باشند. در عین حال که جزئیات بیشتری در مورد ETF به اطلاع عموم نرسیده، Hashdex اظهار داشت که روش و سایر اطلاعات مهم مربوط به این محصول، توسط Nasdaq در تاریخ عرضه محصول منتشر خواهد شد. سامپایو همچنین در اظهار نظری در روزنامه بزرگ برزیل، Oglobo، بیان کرد:

 
 

راه‌اندازی ETF باعث پیشبرد سرمایه‌گذاری سازمانی در حوزه رمزارزها خواهد شد.

 
 

Hashdex در حال حاضر 46.4 میلیون دلار دارایی که شامل چهار صندوق، از جمله صندوق نگهداری دارایی‌های رمزارزی است، را مدیریت می‌کند. حسابرس این شرکت KPMG بوده و موسسه مالی اصلی آن Silvergate Bank می‌باشد و همچنین Xapo، Kingdom Trust و Vo1t از متولیان دارایی رمزارزی آن هستند. در اوایل هفته جاری، رائول پال (Raoul Pal)، مدیر اجرایی و مدیر صندوق سابق Goldman Sachs پیش‌بینی کرد که راه‌اندازی ETF بیت‌کوین در ایالات متحده نیز قریب الوقوع است،. وی در این باره اظهار داشت:

 
 

می‌خواهم بزرگترین فرصت پیشرفت در زندگی را به شما پیشنهاد کنم؛ آن‌ها ETF را به موفقیت خواهند رساند، به طوری که میلیاردها دلار پول به آن تزریق خواهد شد. با هر طرح بازنشستگی و هر دفتر خانوادگی مقداری پول به آن اختصاص خواهد یافت. هرچه قیمت بیشتر باشد، پول بیشتری به آن‌ تخصیص داده خواهد شد.

 
 

در سال‌های اخیر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تمام پیشنهادات ETF بیت‌کوین را از دوقلوهای وینکلووس (Winklevoss) و یا شرکت ویلشایر فونیکس (Wilshire Phoenix) و کارگزاری NYSE Arca رد کرده است.

 
 

منبع : کویین تلگراف / ترجمه : کریپتولند / گرافیک : بهار پورنقش بند، فریبا باستان / 2 مهرماه 1399

 
Bersipa Ecosystem