ربات معامله گر راکت ترید ROCKET TRADE ROBOT
24 ژوئن 2020
برنامه ترون بیلدینگ TRON BUILDING
25 ژوئن 2020

arrival ؛ نسل جدید خودروهای هوشمند شرکت هیوندای

 
hyundai 1

به گزارش برسیپا، شرکت هیوندای در 17 ژوئن 2020 از نمونه نسل جدید خودروهای هوشمند بدون راننده خویش که با رعایت شرایط پندمی کرونا نیز می باشد رونمایی کرد. این خودرو برقی که تمام انرژی خود را توسط برق بدست می اورد با سرعت 110 کیلومتر بر ساعت می تواند به پیش برود و وزن ان نیز فقط 2 تن می باشد که وزنی بسیار سبک برای این نسل و حجم از خودرو محسوب می گردد.

 
 

اسم خودرو جدید هیوندا اریول نام دارد ARRIVAL

hyundai 2

 
 

جنس بدنه

hyundai 3

هیوندای در طراحی بدنه این خودرو از یک نوع محصول تجدید پذیر از مواد گیاهی استفاده کرده است که هم با محیط زیست سازگار هست هم وزن ان را به شدت کاهش داده است

 
 

تاثیر پندمی کرونا در طراحی این خودرو

hyundai 4

طراحی داخلی این خودرو به گونه ای طراحی شده است که فضای نشیمن هر فرد در داخل این اتوبوس شهری از دیگری با یک شیشه نشکن نازک جدا می شود و اهمیت فاصله اجتماعی در پندمی کرونا را می توان در طراحی به روز این خودرو مشاهده نمود.

 
 

سیستم هوشمند

hyundai 5

این اتوبوس شهری فاقد هرگونه راننده می باشد و تماما توسط هوش مصنوعی کنترل و هدایت می گردد. این اولین نسل از خودروهای هوشمند بدون راننده شرکت هیوندای برای حمل و نقل عمومی می باشد و در صورت تایید تست های اولیه از سال 2021 به صورت ازمایشی در سه شهر کره تست خواهد شد.

 
 

کاربری

hyundai 6

این خودرو کاربری حمل ونقل عمومی دارد و قرار است تا پنج سال اینده جایگزین ناوگان سنتی حمل و نقل عمومی در سئول کره باشد.

 
 

نحوه عرضه

hyundai 7

عرضه این خودرو هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است اما عنوان شده است که هنوز این خودرو در مرحله تست می باشد و در صورت تایید تست های اولیه از سال 2021 به صورت محدود در ناوگان حمل و نقل کره به کار گرفته خواهد شد.

 
 

منبع : وبسایت شرکت هیوندای

 
 

ترجمه و گرافیک : موسسه مطالعات اقتصادی و سرمایه گذاری برسیپا

 
Bersipa Ecosystem