ده سال آینده بازارهای مالی چگونه خواهد شد اگر وضع تغییری نکند؟
27 ژوئن 2020
بلومبرگ : این روزها، روزهای آرامش قبل از طوفان بیت کوین می باشد
27 ژوئن 2020

تحلیل گر ارشد رمز ارزها : بیت کوین را دیگر زیر 10 هزار دلار نخواهیم دید

 
bitcoin 22

قیمت بیت‌کوین در حال تثبیت زیر 9،200 دلار است، سطحی که از اواخر ماه مه به‌ عنوان حمایت کلیدی عمل کرده است. به گفته تحلیلگر داده‌های درون زنجیره‌ای، کول گارنر (Cole Garner)، اگر بیت‌کوین تا 7000 دلار کاهش پیدا کند، ممکن است آخرین افت آن به زیر 10،000 دلار در بلندمدت باشد.

 
 

گارنر، تحلیلگر داده‌های درون زنجیره‌ای گفت:

از نظر تکنیکال ما هنوز در قلمرو بازار گاوی (صعودی) هستیم. شکسته شدن زیر VWAP [سطح سبز] فرصت خرید مناسبی در روند نزولی است. این می‌تواند آخرین فرصت خرید در کف قیمت زیر 10000 دلار باشد.

 
 

چرا تریدرها عموماً نسبت به روند کوتاه‌مدت بیت‌کوین بدبین هستند؟

تحلیلگران به خاطر 4 عامل مهم، نسبت به بیت‌کوین محتاط هستند. افزایش فشار فروش از جانب ماینرها، احساس عدم قطعیت در بازار سهام، تثبیت قیمت در یک نقطه کلیدی و کاهش نوسانات. فروش جمعی بیت‌کوین توسط ماینرها چیز جدیدی نیست، زیرا آن‌ها از زمان هاوینگ در تاریخ 11 ماه مه، اکثر بیت‌کوین‌های استخراج‌شده خود را روزانه به فروش می‌رساندند. اما، فروش جمعی (sell-off) ماینرها با شورت شدن خالص پوزشن‌های بیت‌کوین در بازار CME هم‌زمان ‌شده است. این نشان می‌دهد که معامله‌گران حرفه‌ای انتظار یک پولبک موقتی در BTC دارند. گارنر در این باره توضیح داد:

 
 

گزارش COT منتشرشده توسط CME نشان می‌دهد که مؤسسات چندین هفته در بیت‌کوین نت شورت (Net Short) بوده و هستند. آن‌ها فقط یک‌بار به این حالت نت شورت بودند: آخرین باری که BTC در همین قیمت شناور بود.

 
 

داده‌های موجود در بازار آپشن بیت‌کوین از این روایت حمایت می‌کند. در تاریخ 26 ژوئن، بازار آپشن بیت‌کوین با 675 میلیون دلار قرارداد اختیار، بیشترین انقضای قراردادها در تاریخ را تجربه کرد. با این‌ حال، قیمت BTC جهش شدیدی به خود ندید، این نشان می‌دهد که بیشتر قرارداد‌های اختیار معامله وقتی BTC در محدوده 9000 تا 10،000 دلار قرار داشت، ثبت ‌شده بود. در حال حاضر، بازار آپشن بیت‌کوین به‌ طور کلی خنثی است، در حالی ‌که بازار معاملات آتی CME نت شورت باقی ‌مانده است. این مسئله در کنار این واقعیت که ماینرها از 19 ژوئن 1115 BTC بیشتر ازآنچه استخراج کردند، به فروش رسانده‌اند، ممکن است ادامه روند را منفی کند.

 
 

چرا تحلیلگران نسبت به روند میان‌مدت BTC دید مثبتی دارند؟

گارنر برای بلندمدت، کماکان انتظار بازار گاوی دارد. مهم‌تر از تحولات مثبت این صنعت مانند حمایت روزافزون و پذیرش نهادی، یک اندیکاتور کلیدی نمایان شده است. اندیکاتور Hash ribbons، که فازهای احتمالی کاپیتولاسیون ماینرها را سنجش می‌کند، روند صعودی را نشان می‌دهد. گارنر گفت: ما به یک سیگنال خرید hash ribbons بسیار نزدیک هستیم. این ‌یکی از سیگنالهای قدرتمند درون-زنجیره‌ای است که من دنبال می‌کنم. این اندیکاتور غالباً اتفاق نمی‌افتد و من انتظار دارم این آخرین سیگنال hash ribbons برای بلندمدت باشد. با تقویت عوامل فاندامنتال و بهبود صنعت ماینینگ پس از هاوینگ و بیشترین تنظیم سختی در بازه زمانی 2 سال، تریدرها انتظار دارند که قیمت بیت‌کوین نیز رشد کند.

 
 

منبع : کویین تلگراف

 
Bersipa Ecosystem