نیمی از کارکنان فیس بوک تا ده سال آینده می توانند دورکار شوند
24 می 2020
سوبارو ژاپن؛ خودرو سازی که کرونا نتوانست در سود آن خللی ایجاد کند
25 می 2020

6 راهکار برای دفاتر مهندسی و معماری برای دوران کرونا و پسا کرونا

 
success 1

موسسه مطالعات اقتصادی، مشاوره و سرمایه گذاری برسیپا، برای دفاتر مهندسی و معماری در سال 2020 و 2021 شش توصیه کاری و حرفه ای عنوان نموده است که دفاتر مهندسی و معماری می توانند براساس سطح ،ساختار و ویژگی های دفاتر خویش، هر کدام از آنها را که مناسب ساختارهای خویش می بینند انتخاب نمایند و بر روی آنها فعالیت نمایند تا بتوانند در دوران کرونا و پسا کرونا وضعیت کسب و کار خویش را بهبود ببخشند.

 
 

1- شرکت در مسابقات مطرح بین المللی معماری

یکی از مهمترین اعتبارات در جامعه معماری جهانی، وضعیت حضور دفاتر مهندسی و معماری در مسابقات مطرح جهانی می باشد که شما می توانید برخی از آنها را انتخاب نموده و در زمان مشخص خویش ثبت نام نمایید و در آنها شرکت نمایید. لازم بذکر است که در این گزینه حضور در جوایز معماری مطرح نیست و فقط منظور مسابقات معماری ای هست که شما باید براساس خواسته های برگزار کنندگان طراحی نمایید. برای دست یابی به مهمترین مسابقات معماری جهان، شما می توانید با کلیک بر روی عکس بالا مستقیما به لینک مهمترین مسابقات معماری جهان همراه با جوایز، مبالغ و دیگر شرایط آن به صورت ترجمه فارسی دست پیدا نمایید.

 
 

2. سامانه تدارکات الکترونیک دولت

setad-iran-sepanj-studio-3

از دو سال پیش سامانه تحت عنوان سامانه ستاد الکترونیکی دولت بوجود آمده است که تامین کنندگان متریال ها، طراحان و دیگر تامین کنندگان خرد یا کلان می توانند با ایجاد یک اکانت، روزانه به این سامانه بروند و درخواست ادارات دولتی را مشاهده و قیمت بدهند. هر ماه به طور میانگین چندین پروژه طراحی نیز به مناقطه گذاشته می شود و شما می توانید به راحتی با ساخت اکانت در آنجا قیمت بدهید یا اگر در زمینه متریال نیز فعالیت دارید به قسمت محصولات رفته و درخواست های روزانه را بررسی و قیمت بدهید. برای دسترسی مستقیم به این سامانه، بر روی عکس بالا کلیک کرده تا وارد این وبسایت گردید.

 
 

3. تجمیع دفاتر با یکدیگر

در یکدهه اخیر در کشورهای توسعه یافته شاهد ادغام دفاتر مطرح مهنسی و معماری در یکدیگر بوده ایم و شاید این همکاری مشترک را بتوان برگ برنده بسیاری از این دفاتر مطرح عنوان کرد. از مهمترین دفاتر مطرح معماری جهان که از نتایج همین کار ایجاد شد می توان به دفتر مطرح MVRDV هلند اشاره نمود که در سال 2018 نیز توانست یکی از نامزدهای جایزه پریتزکر گردد. شما نیز می توانید با همکاری چند تن از دوستان خلاق و با پشتکار و کوتاه آمدن از مواضع شخصی، یک دفتر قوی و منسجم ایجاد نمایید.

 
 

4. یک معمار فقط رسالت طراحی معماری ندارد !

یکی دیگر از مهمترین گزینه های پیش روی مهندسان می تواند ایجاد خلاقیت در کارهای گرافیکی، پرزنت های خاص، بلاگری و تولید محتوای سودمند باشد و حتما نمی بایست شما به کار طراحی بپردازید و می توانید یکی از گزینه های مطرح شده را برای توسعه و پیشرفت خود به کار ببندید زیرا خلاقیت همیشه جوابگوی جامعه بوده است.

 
 

5. به روز رسانی تولید متریال های ساختمانی

یکی از مهمترین مسائل روز دنیا در معماری و مهندسی، استفاده از متریال های جدید با طراحی های به روز و خاص می باشد. اگر سری به بازارهای خرید و فروش متریال بزنید با حجم متنوعی از متریال رو به رو می شوید که همگی به خاطر وجود تقاضا به وجود آمده است. شما نیز می توانید در مباحثی شبیه آجر، سنگ، متریال های بادوام و سازگار با محیط ایران و ... با همکاری برخی تولید کنندگان به طراحی حالت خاص محصولات بپردازید و یا محصولات پیش تر را بهبود ببخشید و اگر محصول شما بتواند یک طرح یونیک و خاص داشته باشد قطعا می تواند بازار خود را بدست آورد.

 
 

6. ارسال رزومه به شرکت های مطرح خارجی

اگر شما فکر می کنید که توانایی خاصی در زمینه طراحی، پرزنت و تولید اثر در مهندسی و معماری دارید اما در اینجا دیده نشده است، برخی از شرکت های اروپایی شبیه فروویال، اسکانسکا و بام گوروئپ سرشان درد می کند برای جذب چنین افرادی و شما می توانید با مراجعه به سایت این شرکت ها و جستجوی ایمیل کاری آنها، به آنها ایمیل بزنید و رزومه خویش را ارسال نماییدو سالانه چیزی در حدود یکصد نفر از سراسر جهان فقط در این سه شرکت به دلیل توانایی های خاص از طریق ایمیل و مصاحبه جذب می شوند و این گزینه می تواند برای شما یک سکوی پرتاب بزرگ باشد.

 
 

منبع : واحد تحقیق و توسعه موسسه مطالعات اقتصادی، مشاوره و سرمایه گذاری برسیپا

 
Bersipa Ecosystem