بی بی سی مدعی شد 80 هزار ماینر در اختیار نهادهای امنیتی ایران است
30 ژوئن 2020
اختصاصی برسیپا؛ سه رمز ارز ناشناخته و قابل تفکر برای سرمایه گذاری بلند مدت
2 جولای 2020

12 درسی که باید از معامله در بازار رمز ارزها یاد گرفت

 

12 درس از بازار معامله رمز ارزها به قلم ریچارد ویکتوریا :

blockchain 11

یک - نگه داشتن رمز ارزها ممکن است در حالت کلی،برای تریدرها سود چندان نداشته باشد، زیرا بازار ارزهای دیجیتال بشدت دارای نوسان می باشد ولی اگر موقعیت شتر مرغی به خود بگیرید این امر می تواند برای شما سودمند باشد. شبیه من که بیشتر بر روی پوزیشن شتر مرغی تمرکز کرده ام. اما شما می بایست که حتما در این بازار با موقعیت هایی که به خود می گیرد، مسلط شوید تا بتوانید موفق شوید و به عنوان مثال در تله خرس ها گرفتار نشوید.

 
 

دو - در زمان های بلند مدت رمز ارزها سود آور، و در زمان های کوتاه مدت غیر قابل پیش بینی هستند. پس می توانید بر روی آنها به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن بلند مدت بیشتر تفکر نمایید.

 
 

سه - سعی نمایید در هر سه ماه وضعیت بازارهای الت کوین را بررسی کنید زیرا الت کویین ها بشدت دارای نوسان هستند و گاها دیده شده حتی از میان رفته اند یا ارزهای بسیار ناچیزی به خود گرفته اند. در این میان شما می بایست استراتژی های تولید هر رمز ارز را بررسی، وضعیت معامله انها را به دقت رصد نمایید و پروتکل های اجماع انها را واشکافی نمایید تا بتوانید پوزیشن لانگ انها را در مدت زمان طولانی پیش بینی نمایید زیرا اکثر انها تابعی از یکدیگر هستند اما ممکن است بعضی ها به یک باره بر اساس مواردی که گفته شد کم رنگ گردند و از چرخه تابع خارج شوند و نمودار خویش را پیدا نمایند.

 
 

چهار - حتما برای خود برنامه خروج از موقعیت های شورت و لانگ مشخص نمایید و سطح های حمایتی و مقاومتی خویش را حتما تعیین نمایید.

 
 

پنج - تصور خرید در کف و فروش در سقف، یک تصور نابخردانه در رمز ارزها می باشد. شخص من بارها در این بازار سرمایه خود را از دست داده ام و گاهی به عنوان مثال فکر می کردم ارزی چهل برابر خواهد شد و چهل برابر که نشد هیچ؛ هفتاد درصد سرمایه گذاری خودم را در آن نیز از دست داده ام.

 
 

شش - بعضی موارد شبیه پروتکل های اجماع اثبات سهام، زمان بر و نیازمند سرمایه گذاری اولیه هستند و باید برای ورود به آنها هم صبر داشت و هم یک سرمایه اولیه تا بتوان در آنها ورود کرد. ورود به بازارهای اثبات سهام در وهله اول شاید آسان تر از بازارهای ترید باشد، اما نگاه واقع بینانه و بسیار تخصصی تری نیاز دارد.

 
 

هفت - بازار رمزنگاری برای همه نیست.مادرم به من می گفت "اگر خیلی راحت می شد پول به دست آورد همه این کار را می کردند." برای من مثل این می مونه که به رافائل نادال بگویم : اگر راحت بود با ضربه زدن به توپ راکت پول زیادی به دست آورد، همه این کار را می کردند. بله ، در بازار رمزنگاری می توانید خیلی سریع پول زیادی بدست آورید ، اما خیلی سریع می توانید پول زیادی نیز از دست بدهید. برای اینکه بتوانید در بازار رقابت کنید به یک آگاهی زیاد و اطلاعات معتبر نیاز دارید.همیشه خوش شانس نیستید و دانستن زمان خوب و این که چه کاری انجام دهید به راحتی ضربه زدن رافائل به توپ نیست.

 
 

هشت - زمانی که شغل شرکتی خود را ترک کرده اید و حقوق و دستمزد ثابتی ندارید، این وضعیت برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بسیار خطرناک است. سعی نمایید این کار را اگر بصورت کاملا حرفه ای نمی خواهید ورود کنید، در کنار شغل اصلی خویش هندل نمایید.

 
 

نه - مانند اکثر مردم نباید هیجانی رفتار کرد. در موقعیت های شورت نباید نا امید شد و در موقعیت های لانگ نیز نباید امید واهی داشت. هیجان لحظه ای یک سم در این بازار بشدت پرنوسان می باشد.

 
 

ده - هیچ روش کلی و قطعی برای تشخیص سود و نزول رمز ارزها وجود ندارد و به همین دلیل می بایست مطالعات و علم خود را بیشتر نمایید تا در چرخه این بازار گرفتار نشوید. زمانی که اتریوم 45 دلار شد مادرم به من گفت بفروشم اما هفته بعد به 60 دلار رسید و همانجا بود که فهمیدم احساس در این بازار معنایی ندارد و اگر در یک قیمت خوب فروختم ممکن است هیچگاه دیگر نتوانم در همان قیمت خریداری نمایم و بر عکس آن اگر صبر کنم قیمت بالاتر رود و نفروشم ممکن است کار به جایی برسد که دارایی ام آنقدر کم شود که ثروت زیادی از دست بدهم.

 
 

یازده - سعی نمایید به صورت طولانی و حتی یکساله با افرادی که در زمینه ترید تبحر دارند فعالیت نمایید و کف و سقف نمودارهای صعودی و نزولی را فرا بگیرید. این تجربه گران بهایی از کار برای شما در اینده خواهد شد.

 
 

دوازده - اگر قدرت ریسک پذیری شما بالا نیست و برای هر دلاری که از دست می دهید ناراحت می شوید وارد این بازار این نشوید. از دست دادن و به دست اوردن دلار و رمز ارز جز لاینکف این بازار است و ممکن است برای برخی ها دائما سوداوری داشته باشد و بعضی ها نیز دائما ضرر نمایند. پس نباید به این دو دلیل بگوییم بازار فوق العاده ای برای سرمایه گذاریست یا اصلا بازار خوبی برای سرمایه گذاری نیست. این بازار همانطور که نیازمند علم و مطالعه می باشد به همان نسبت نیز قدرت ریسک پذیری می خواهد.

 
 

مرجع : کویین تلگراف / ترجمه : بهار پورنقش بند / موسسه برسیپا

 
Bersipa Ecosystem