ایالات متحده به دنبال راه حلی برای جلوگیری از مبادلات در دارک نت با استفاده از رمز ارزهاست
18 جولای 2020
تمامی شواهد دال بر یک صعود گاوی در نمودار بیت کوین را نشان می دهد
21 جولای 2020

38 هزار نفر بیننده کلاهبرداری با رمز ارز vechain در یوتیوب بودند

 

38 هزار نفر وارد بازی کلاهبرداری یوتیوبی شدند !

11

به گزارش برسیپا و به نقل از کویین تلگراف؛ طبق گزارش ها،38000 بیننده برای پخش برنامه کلاهبرداری کلاسیک تحت عنوان"دو برابر پول خود" که کاربران توکن های VeChain VET را مورد هدف قرار داده است، وارد یک پخش مستقیم YouTube شده اند. VeChain به وضوح در دنیای رمزنگاریها رو به افزایش است، و به دنبال این است که یک فضای را ایجاد کند که بتواند با استفاده از روش های سنتی در دنیای جدید در YouTube کلاهبرداری کند. این فضا با قول نیم میلیارد VET tokens ،38000 بیننده دارد.

 
 

پول خود را دو برابر کنید

این کلاهبرداری ظاهرا از روزهای ابتدایی شروع بازی با ویدیویی آنلاین تحت عنوان Runescape سرچشمه می گیرد. شما یک توکن به من می دهید و من دو توکن به شما پس خواهم داد. پول خود را دو برابر کنید. به همین سادگی. البته واقعیت این است که شما هرگز این دو توکن را پس نمی گیرید. نسخه YouTube آن شامل تنظیم یک کانال جعلی است که این کانال شامل فیلم های کنفرانس های قدیمی است که این فیلم ها دارای یک QR کد هستند که این کد به آدرس کیف پول اشخاص وصل می شود و در آن کیف پول اشخاص باید بودجه خود را پرداخت کنند. حملات قبلی امسال از محبوبیت و درک مشروعیت اهداف مانند Coinbase و SpaceX در میان بسیاری اهداف دیگر استفاده کرده است تا بیت کوین را از بینندگانی که شکاک نیستند استخراج کند. با توجه به گزارشات 38000 بیننده به طور همزمان به نظر می رسد VeChain خوب عمل کرده است. SpaceX برند قابل تشخیص تری دارد و فقط در مدت زمان کلاهبرداری خود حدود80000 بیننده را به خود اختصاص داده است. البته نمی توان با توجه به این اعداد به آنها صد رد صد اعتماد کرد.

 
 

پول خود را چهار برابر کنید

با اینکه بسیاری از کاربران ساده لوح تر ارزهای رمزنگاری شده هنوز هم از این هک برای انجام کلاهبرداری های دقیق خود استفاده می کنند، کلاهبرداران مجبورند این بار روش خود را انجام دهند. به جای کلاهبرداری های معمول که همان " دو برابر کردن پول " است، به شرکت کنندگانی که VET توکن های خود را با QR کد خود ارسال می کنند، پنج برابر واریز خودشان به آن ها داده می شود، مخصوصا برای کسانی که 100000 توکن یا بیشتر ارسال می کنند. (به ارزش حدود 1800 دلار). همچنین یک وب سایت که شامل اطلاعات بسیاری هم هست وجود دارد تا چهره ی آن واقعی تر به نظر برسد، که این وبسایت به طور مرتب با داده های معاملات فرضی در داخل و خارج از کیف پول به روز می شود.

 
 

نتیجه این کلاهبرداری چه بود ؟

بررسی آدرس کیف پول در کاوشگر VeChain نشان می دهد که فقط سه نفر تاکنون در واقع وجه ارسال کرده اند. کمی بیش از 320،000 VET واریز شده است و به طرز تکان دهنده ، هیچ توکنی برگردانده نشده است. این باعث می شود که کلاهبرداران فعلی دارای فقط5800 دلار باشند که این نا امید کننده است. اگرچه با سیستم موجود این مبلغ را نیز باید بیش از حد در نظر گرفت. این افراد چه کسانی هستند که اجازه می دهند حرص و طمعشان از عقلشان سبقت بگیرد و غلبه کند؟ و شاید اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم چرا YouTube اجازه می دهد که این برنامه های کلاهبرداری برای مدت طولانی ادامه یابد در حالی که مرتبا کوین تلگراف را به خاط محتوای مضر خاموش می کند؟

 
 

منبع : کویین تلگراف / ترجمه : بهار پورنقش بند

 
Bersipa Ecosystem