اتریوم، یکه تازه این روزهای ارزهای دیجیتال
30 می 2020
ارزهای دیجیتال، بعد از مرگ در چین به ارث خواهند رسید
30 می 2020

کره جنوبی برای ارزهای دیجیتال مالیات تعیین می کند

 
Ethereum 16

به گزارش برسیپا و به نقل ای دیلی؛ کره جنوبی اعمال مالیات بر درآمد ارزهای دیجیتال را از 2021 شروع خواهد کرد. این مالیات همچنین برای عملیات پردازش ارزهای دیجیتال و سود حاصل از عرضه اولیه سکه نیز اعمال خواهد شد. وزارت اقتصاد و دارایی کره جنوبی بدین منظور اصلاحاتی را پیشنهاد داده است که در قوانین مالیاتی موجود بتوان برای ارزهای دیجیتال نیز ساز و کار مالیاتی مشخص نمود. این اصلاحات در ماه سپتامبر 2020 به مجلس ارسال می گردد تا در صورت تصویب از ابتدای سال 2021 به صورت قانون به اجرا در آید. حتی اگر مجلس ملی قوانین را تصویب کند ، برخی از کارشناسان معتقدند که اجرای آنها هنوز هم بسیار دشوار خواهد بود. یکی از آنها سونگ سونگ جوان ، محقق موسسه مالیاتی منطقه ای کره است. وی به E Daily گفت که هنوز برخی نقاط ضعف وجود دارد که معامله گران ارزهای دیجیتال می توانند از آن سوءاستفاده کنند. وی اظهار داشت :

 
 

" اگر شما از طریق معامله همکار (P2P) بدون انجام مبادله ارز اقدام کنید، احتمال جلوگیری از مالیات وجود دارد. حتی با ردیابی IP ، اگر تعداد زیادی هدف وجود داشته باشد ، هزینه های اداری افزایش می یابد و ردیابی هر روز دشوار خواهد بود. "

 
 

کیم یونگ من ، یک مقام رسمی در انجمن بلاکچین کره ، معتقد است که سه تا چهار سال طول خواهد کشید تا دولت بتواند صنعت ارزهای دیجیتال را بدست آورد.این آخرین تلاش کشور شرق آسیا برای مالیات بر صنعت ارزهای دیجیتال است. در ژانویه ، وزارت اقتصاد و دارایی مالیات 20 درصدی در مورد سود ارزهای دیجیتال را پیشنهاد داد. این وزارتخانه پیشنهاد کرده است که کشور سود ارزهای دیجیتال را به عنوان سایر درآمد طبقه بندی کند. اما انچیزی که بدیهی به نظر می رسد این است که انرا در یک گروه درامدهای خاص می بایست طبقه کرد زیرا ماهیت وجودی ارزهای دیجیتال بسیار متفاوت است

 
Bersipa Ecosystem