توکن YFI سودای قیمت 100 هزار دلاری را در سر می پروراند؟
27 سپتامبر 2020
بنیاد AAVE قصد دارد بزرگترین پروژه وام دهی غیرمتمرکز جهان را راه اندازی نماید
28 سپتامبر 2020

کره جنوبی اولین محصول بلاکچینی خود را در سال 2021 ارائه خواهد داد

 
391

بر اساس اظهارات یانكوپ (Yankup)، شعبه فناوری اطلاعات سامسونگ، نسخه‌های آزمایشی موسوم به «فناوری نوآورانه در ردیابی تاریخ توزیع دارو» را در جلسه‌ای با عنوان BioPharma Cold Chain Logistics، در سئول پایتخت كره جنوبی اعلام كرد. مقامات بخش SDS سامسونگ همچنین گفتند که آنها چندین برنامه درخواست مشارکت در راستای نسخه‌های آزمایشی از سوی شرکت‌های دارویی، توزیع‌کنندگان و حتی مؤسسات پزشکی ناشناخته در کره جنوبی دریافت کرده‌اند. لی یون‌یانگ (Lee Eun-young)، محقق ارشد بخش SDS سامسونگ، با بیان اینکه این نسخه‌های آزمایشی بین سه تا شش ماه طول می‌کشند، اظهار داشت:

 
 

از طریق سامانه مدیریت تاریخ توزیع دارو، می‌توان با اجرای تاریخچه محصول خاص، ردیابی تاریخ توزیع در زمان واقعی و توابع گزارش‌دهی خودکار، قوانین را اجرا و تجارت جدیدی را نیز ایجاد کرد.

 
 

در این اعلامیه، شعبه فناوری اطلاعات سامسونگ عنوان کرد که این نسخه‌های آزمایشی از یک سرویس ردیابی تاریخچه دما مرتبط با اینترنت اشیا (IoT) استفاده‌ می‌کنند که از طریق مدیریت خودکار تاریخچه برای کالاهای ورودی و خروجی اجرا خواهد شد. این گزینه «برای به حداقل رساندن تاریخ وروردی‌ها با دستخط»، تأیید بازگشت و مجموعه‌هایی با پشتیبانی از یک پایگاه داده امن انتخاب شده است. اگر این روند موفق باشد، این نسخه‌های آزمایشی پس از تصویب قوانین داخلی و خارجی در ژوئن سال آینده به مرحله تجاری و انبوه خواهند رسید. لی به رسانه‌های محلی ابراز داشت:

 
 

انتظار می‌رود ارزش بلاکچین در صنعت بهداشت و درمان، از ۱۷۶.۸۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ به ۵.۶۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۵ افزایش یابد و همچنین تا سال ۲۰۲۵، ۵۵ درصد از راه‌حل‌های بهداشتی-درمانی برای اهداف تجاری خود از بستر بلاکچین استفاده کنند.

 
 

منبع : بلومبرگ / ترجمه و گرافیک : بهار پورنقش بند، فریبا باستان / 6 مهرماه 1399

 
Bersipa Ecosystem