توکن های دیفای؛ پرچمدار این روزهای بازار ارز رمزها
20 آگوست 2020
افزایش چشمگیر حضور زنان در میان تریدرهای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰
20 آگوست 2020

چه عوامی باعث شد توکن YFI به رشد حدود چهارصد درصدی در یکماه برسد؟

 
160

در هفته گذشته توکن YFI پلتفرم yEarn Finance، با 330 درصد افزایش، به رکورد قیمتی جدیدی در 12,800 دلار دست یافت؛ اما چه عواملی در شکل‌گیری این رالی چشمگیر دخیل بودند؟ توکن YFI پلتفرم yEarn Finance تنها یک ماه پیش منتشر شد و از آن زمان، ارزش کل سرمایه قرار گرفته در این پلتفرم کسب بهره، به 611 میلیون دلار رسیده است. در سه روز اخیر، قیمت YFI به 12,800 دلار رسید که حاکی از حدود 330 درصد افزایش، نسبت به نقطه کف آن در 13 آگوست، یعنی 3,005 دلار می‌باشد. به نظر می‌رسد که سه عامل، پشت صعود اخیر YFI وجود داشته باشند: انتشار yInsure Finance، تبلیغاتی که از سوی مجریان این صنعت انجام می‌شود و ادامه یافتن رشد ناگهانی بخش فایننس غیرمتمرکز (DeFi).

 
 

1- انتشار YInsure Finance

در روز ۱۷ اوت، تیم توسعه yEarn Finance اعلام کرد که یک پلتفرم بیمه توکنیزه‌شده به نام yInsure Finance منتشر خواهد شد. این پلتفرم از طریق صندوق‌های بیمه‌شده و مدیریت شرکتی، یک سرویس بیمه با استفاده از پروتکل DeFi ایجاد می‌کند. سازندگان آن اظهار داشتند: در طول چند هفته آینده، ما به صورت سیستماتیک نمونه اولیه yinsure.finance،‌ یک نوع جدید از بیمه توکنیزه‌شده را منتشر خواهیم کرد. این پست یک پیش‌نویس درمورد جزئیات معماری و نحوه ایجاد یک مکانیزم بیمه غیرمتمرکز است. سرمایه‌گذاران بزرگ بازار سرمایه، در اوایل این ماه پیشنهاد دادند که بیمه می‌تواند به حوزه بزرگ بعدی در فضای DeFi تبدیل شود. Fred Ehrsam، یکی از بنیان‌گذاران صندوق ذخیره رمزارز Paradigm، گفت بیمه درون‌زنجیره‌ای برای پوشش پروتکل‌ها و DAOها، پتانسیل رشد و ایجاد یک بازار بزرگ را دارد. وی گفت: بیمه بومی در حوزه رمزارز، یعنی بیمه درون‌زنجیره‌ای برای پوشش دادن پروتکل‌ها و DAOها، پتانسیل این را دارد که حوزه بزرگ بعدی برای فعالیت در زمینه دیفای باشد. اندازه این بازار می‌تواند بسیار بزرگ باشد و تحول ایجادشده می‌تواند فوق‌العاده باشد. هر کسی که این مسائل را حل کند، می‌تواند به یکی از ارکان و اعضای اصلی DeFi تبدیل شود، که امروز از میلیاردها دلار پول حفاظت می‌کند و با افزایش میزان کاربران اصلی، سرمایه‌گذاران و تریدرهای DeFi که امکان دارد در این سیستم فعالیت کنند، کاربرد DeFi را گسترش می‌دهد. به نظر می‌رسد که ورود به بازار نسبتا جدید بیمه درون‌زنجیره‌ای توسط yEarn Finance، احساسات پیرامون YFI را به طور مثبتی تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

 
 

2- مجریان این صنعت به YFI علاقمند هستند

قیمت YFI هنگامی‌که پروتکل آزمایشی دیفای، Yam، با یک باگ روبرو شد، به شدت کاهش پیدا کرد. از آن زمان به بعد، YFI به سرعت بهبود یافته و در بین مدیران برجسته این صنعت محبوبیت پیدا کرده است. اخیرا، Arthur Hayes، مدیرعامل BitMEX، که در حال بررسی پروتکل‌های دیفای مختلفی مانند Yam و Based است، با شور و هیجان در توئیتر نوشت: من و متاماسک‌ام (Metamask - مرورگری که اجازه اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز را بدون تبدیل شدن به یک نود، می‌دهد) امروز صبح مشغول هستیم. Yearn غوغا می‌کند! با YFI پیش به سوی ماه! (اصطلاحی که برای افزایش شدید قیمت یک رمزارز به کار می‌رود). بیمه بومی در حوزه رمزارز، یعنی بیمه درون‌زنجیره‌ای برای پوشش دادن پروتکل‌ها و DAOها، پتانسیل این را دارد که حوزه بزرگ بعدی برای فعالیت در زمینه دیفای باشد. اندازه این بازار می‌تواند بسیار بزرگ باشد و تحول ایجادشده می‌تواند فوق‌العاده باشد. هر کسی که این مسائل را حل کند، می‌تواند به یکی از ارکان و اعضای اصلی DeFi تبدیل شود، که امروز از میلیاردها دلار پول حفاظت می‌کند و با افزایش میزان کاربران اصلی، سرمایه‌گذاران و تریدرهای DeFi که امکان دارد در این سیستم فعالیت کنند، کاربرد DeFi را گسترش می‌دهد. به نظر می‌رسد که ورود به بازار نسبتا جدید بیمه درون‌زنجیره‌ای توسط yEarn Finance، احساسات پیرامون YFI را به طور مثبتی تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

 
 

3- رشد فزاینده حوزه DeFi

ارزش کل موجود در اکوسیستم دیفای، در روز ۱۷ ماه اوت از ۶.۴ میلیارد دلار گذشت و Maker، Aave و Curve، همگی از نظر کل ارزش ذخیره‌شده، ۱ میلیارد دلار را پشت سر گذاشتند. همان‌طور که قبلا ذکر شد، گسترش کلی بازار دیفای باعث شده تا ارزش کل در yEarn Finance به ۶۰۰ میلیون دلار برسد. مقدار زیاد سرمایه ذخیره‌شده در پلتفرم کسب بهره yEarn Finance، یک کاتالیزور بزرگ برای YFI بوده ‌است. همزمان شدن انتشار یک محصول جدید، گسترش بازار دیفای و رشد سریع کاربران yEarn Finance، به‌نظر می‌رسد که در حال کشیدن قیمت YFI به سمت بالا باشد.

 
Bersipa Ecosystem