غول بانکی آمریکا از مواضع خود در قبال ارز دیجیتال کوتاه آمد
30 می 2020
بانک گلدمن ساکس : ارز دیجیتال را سرمایه به حساب نمی آوریم
30 می 2020

چهار دلیل علمی برای افزایش تقاضا بیت کوین در سالهای آینده

 

1- آشفتگی رو به رشد ژئوپلیتیک

bitcoin 16

ماه‌ها و سال‌های گذشته، شدت تلاطم‌های ژئوپلیتیکی، افزایش رو به رشدی داشته است. این آشفتگی‌ها اخیراً با جنگ تجاری/سرد بین ایالات‌متحده و چین به اوج خود رسید. این «جنگ» ممکن است با تحریم شرکت‌ها و مقامات چینی توسط ایالات‌متحده بر سر دموکراسی در هنگ‌کنگ آغاز شود. در اروپا نیز احتمال شکست اتحادیه اروپا در صورت طولانی‌تر شدن رکود وجود دارد. این واقعه پیش‌ از این نیز توسط برخی از تحلیلگران و اقتصاددانان پیش‌بینی‌شده بود، اما آن‌ها می‌گویند اکنون پتانسیل وقوع آن به دلیل سیاست‌های پولی و مالی جدید در حال افزایش است.

 
 

2- بیت‌کوین به‌عنوان پوشش در برابر نرخ‌ بهره‌های منفی

در واکنش به رشد منفی اقتصادها، بانک‌های مرکزی جهان شروع به اجرای سیاست‌های غیرمنطقی پولی کرده‌اند. درنهایت این امر، خود را در نرخ‌ بهره‌های منفی در اقتصادهای مهم مانند ژاپن و اتحادیه اروپا نشان داد. گرچه تاکنون، بسیاری از این سیاست‌ها در بانک‌داری تجاری منعکس نشده است، اما برخی می‌گویند که تنها زمان آن فرانرسیده است. بیت‌کوین از این امر سود می‌برد، زیرا هیچ سودی از نرخ‌های منفی برای مردم عاید نمی‌شود، و این باعث می‌شود که بیت‌کوین به‌عنوان پوشش ریسک در برابر سیاست بانک مرکزی عمل کند.

 
 

3- چاپ پول توسط بانک مرکزی

طی چند ماه گذشته، به دلیل رکود اقتصادی، چاپ پول توسط بانک مرکزی و دولت افزایش سرسام‌آوری داشته است. این روندی است که سرمایه‌گذاران و تحلیلگران به‌عنوان یک سیگنال گاوی (صعودی) برای دارایی‌های کمیاب مانند بیت‌کوین و طلا در نظر می‌گیرند.

 
 

4- بیت‌کوین در حال تبدیل‌ به یک سیستم پرداخت است

طبق گفته دسوزا، بیت‌کوین در حال تبدیل به یک سیستم پرداخت است که می‌تواند به روند گاوی (صعودی) کمک می‌کند. این امر در تحولات شبکه لایتنینگ و دیگر پروژه‌ها، به دنبال تقویت قابلیت استفاده بیت‌کوین در دنیای واقعی، نشان داده ‌شده است.

 
 

منبع : کریپتولند

 
Bersipa Ecosystem