مدیر صرافی باینانس نسبت به توکن های دیفای هشدار داد
14 سپتامبر 2020
اختصاصی برسیپا؛ تفاوت عرضه اولیه IEO، IAO ، ICO در چیست ؟
18 سپتامبر 2020

نکات مهمی که افراد آماتور برای ورود به بازار رمز ارزی می بایست بدانند

 

1- بازار رمز ارزها را با هیچ بازار مالی در دنیا مقایسه نکنید !

304

زمان زیادی از معرفی و شکل گیری بازار رمز ارزها در جهان نمی گذرد. از زمان معرفی بیت کوین تا اکنون 12 سال می گذرد اما بصورت امروزی آن، فقط پنج سال تاریخچه و اعتبار دارد. در همین پنج سال نیز افراد بزرگی شبیه وارن بافت معتقد بودند که بیت کوین به صفر خواهد رسید اما اینچنین نشد و بسیاری دیگر شبیه مک کافی معتقد بودند به یک میلیون دلار می رسد اما باز هم نشد. این دیدگاه های افراطی کماکان در این بازار وجود دارد اما چیزی که امروز می توان به آن استناد کرد، کاربری گرفتن ساختار رمز ارزی بصورت واقعی و عملکردی در میان شرکت های بزرگ دنیا می باشد و از یک بازار مبادله ای ساده که صرفا حکم خرید و فروش داشت، امروزه به صورت ساختاری کاربردی مبدل شده است. اصطلاحات خاص، شرایط معامله خاص، صعود ها و سقوط های عجیب و نوع مبادله انها شرایطی هستند که باعث شده است این بازار را نتوان با هیچ بازار مالی دیگر در دنیا مقایسه نمود.

 
 

2- بدون آموزش وارد این حوزه نشوید :

عمر آموزش ترید در دنیای رمز ارزها حداکثر به چهار سال در سطح جهان و به کمتر از دو سال در ایران می رسد و هنوز شرکت ها و موسسات بسیار محدودی در ایران وجود دارند که می توانند تمامی ساختارهای این بازار را به طور کامل آموزش و تشریح نمایند. حتما برای ورود به این حوزه سعی نمایید موسسات معتبر که توانسته اند در این مدت کوتاه اسم و رسم مناسبی برای خود دست و پا کرده باشند را انتخاب نمایید.

 
 

3- زبان انگلیسی، یک نیاز مبرم در این حوزه قلمداد می گردد :

عدم وجود رفرنس های زبان فارسی در ایران که اکثر سایت های این حوزه نیز فقط ترجمه کننده مقالات هستند باعث شده است که نیاز به یک رفرنس تولید محتوای دسته اول در داخل ایران احساس شود. البته موسسه برسیپا سعی نموده است که یک سالی که از عمر خویش می گذرد، به عنوان یک سایت رفرنس و با توجه به مستندات علمی و روند بازار خود تولید کننده مقالات و دستاوردها باشد و فقط یک سایت ترجمه متون خارجی نباشد اما خوب هنوز جای کار بسیار زیادی در این زمینه در ایران نیاز می گردد و افرادی که می خواهند بصورت تخصصی و حرفه ای در این حوزه ورود کنند، می بایست برای مطالعه اطلاعات تکمیلی خویش و اطلاعات ساختاری و بنیادین، حتما به زبان انگلیسی و زبان تخصصی رمز ارزها مسلط باشند تا بتوانند مفاهیم انرا درک نمایند.

 
 

4- زمان، فاکتوری که بیش از هر چیز دیگری احساس می گردد :

کسانی که قصد ورود به این حوزه را بصورت تخصصی دارند علاوه بر داشتن مهارت زبان انگلیسی می بایست حتما زمان خوبی نیز در اختیار داشته باشند تا بتوانند کوهی از اطلاعات را مطالعه، بررسی و آنالیز نمایند. وسعت این بازار در همین چند سال کوتاهی که آمده است انقدر وسیع شده است که اکثر تریدرهای حرفه ای تمام زمان زندگی خود را معطوف به این کار کرده اند و برای یک تریدر معمولی نیز حداقل چهار ساعت زمان در روز یک نیاز اساسی می باشد.

 
 

5- صبر؛ فاکتور بنیادین این حوزه :

فراز و فرودهای عجیب و گاها شادی اور یا دلهره آور در این بازار به مکرر اتفاق می افتد. رمز ارزی هایی که ممکن است در یک روز صد در صد مثبت خورند و بعضی ها ی دیگر نیز 70 درصد منفی خورند. در این بازار علاوه بر دانش و تخصص در این حوزه، می بایست برای خریدها و فروش های خویش، صبور باشید. تاریخچه رمز ارزها نشان داده برای هر خریدی هیچگاه دیر نیست و برای هر فروشی نیز هیچگاه زود نیست. اگر صبر شما برای دست یابی به موفقیت زیاد نیست توصیه اکید می نماییم که به هیچ عنوان به این حوزه ورود نکنید زیرا باعث از دست دادن دارایی خویش با تصمیمات احساسی می شوید.

 
 

6- برای شروع در این بازار پوزیشن مالی ببندید :

پوزیشن مالی بستن در این حوزه، جز لاینفک ساختار منطقی این بازار هست. اگر دوره های اموزشی شما به اتمام رسیده است و برای ترید اماده هستید. سعی کنید با ساختار 50-30-20 برای شش ماه اول کار خود حرکت نمایید. به هیچ عنوان پوزیشن خود را در شش ماه نخست کار ترید خود تغییری ندهید. معنی این پوزیشن این است که برای شروع یک رمز ارز مطمئن برای خرید و نگه داشتن به مدت حداقل شش ماه انتخاب نمایید و از میزان سرمایه گذاری ای که می خواهید شروع نمایید، پنجاه درصد انرا برای ان هزینه کنید و نگهداری نمایید و به هیچ عنوان با ان ترید نکنید. 30 درصد را نیز برای خرید رمز ارزها با ریسک متوسط انتخاب و انها را نیز حداکثر ماهی یک بار تا شش ماه اول جا به جا و ترید نمایید. 20 درصد از کل سرمایه خود را نیز برای خرید و فروش روزانه یا هفتگی کنار بگذارید و با ریسک بالا به خرید و فرو ش براساس اموزه هایی که گرفتید بپردازید.

 
 

7- قدرت ریسک شما، برگ برنده شماست :

جدا از تمامی مباحث علمی و اموزشی، بیش از پنجاه درصد قیمتها و وضعیت این بازار را افرادی تعیین می کنند که حجم بالایی از بیت کوین و اتریوم را صاحب می باشند. ممکن است تمامی داده های علمی یک روند صعودی را نشان دهد اما چون چند نفر از این افراد ثروتمند که در اصطلاح در این بازار به آنها "نهنگ" گفته می شود، نمی خواهند فعلا قیمت ها افزایش یابد، ورود می کنند و بافروش کلان باعث افت شدید قیمت می شوند و تمامی معادلات و تحلیل ها را تحت تاثیر قرار می دهند. پس ریسک پذیری و اموزش و مباحث علمی هر کدام پنجاه درصد بازار را شامل می شوند. در این بازار اگر کسی بتواند اموزه های لازم را فرا بگیرد، صبر و ریسک لازم را نیز داشته باشد، تاریخچه این بازار در چند سال اخیر نشان داده است که ان فرد موفق خواهد شد و سود خوبی نیز خواهد کرد.

 
 

سخن نهایی :

موسسه مطالعاتی برسیپا، به عنوان اولین و تنها موسسه مطالعات تخصصی رمز ارزها در ایران، از تمامی افرادی که قصد ورود به این حوزه را به صورت تخصصی دارند، خواهشمند است که اگر شرایط ذکر شده در موارد بالا را دارا نیستند، به هیچ عنوان به این بازار ورود نکنند زیرا چنین شرایطی حکم یک خودکشی مالی را برای شما خواهد داشت.

 
 

منبع : توییت باینانس / ترجمه و گرافیک : بهار پورنقش بند / 24 شهریور 1399

 
Bersipa Ecosystem