سرمایه گذاری در ترون هلدینگ TRON HOLDING
30 ژوئن 2020
بی بی سی مدعی شد 80 هزار ماینر در اختیار نهادهای امنیتی ایران است
30 ژوئن 2020

معامله 14 میلیون دلاری یک شرکت استرالیایی و چینی در بستر بلاکچین

 

معامله 14 میلیون دلاری در بستر بلاکچین

blockchain 9

بر اساس گزارش رویترز در تاریخ 29 ژوئن 2020، شرکت BHP Group یک تراکنش آزمایشی را به ارزش 14 میلیون دلار با شرکت فلز و آهن Baosteel چین، به انجام رساند. این محموله سنگ‌آهن از طریق پلتفرم بلاکچین ارائه‌شده توسط MineHub Technologies در ژوئن سال 2020، ردیابی و تحویل داده شد. BHP Group با بیش از 72000 کارمند در استرالیا و آمریکا در بین شرکت‌های منابع طبیعی و ذخایر معدنی جهان، پیشرو است.

 
 

MineHub به BHP Group خدمات بلاکچین ارائه داد

MineHub Technologies در کانادا مستقر است. این شرکت علاقه‌مند به توسعه یک سیستم دیجیتالی برای کنسانتره‌های فلزی، رهگیری انتشار گازهای گلخانه‌ای و فایننس است. آرنود استار بوسمن، مدیرعامل این شرکت گفت که موارد کلاهبرداری و مشکلاتی که همه‌گیری کرونا به وجود آورد، اتخاذ راه‌حل‌های دیجیتال را برای شرکت‌ها دشوار می‌کند. با این ‌حال مطالعات نشان می‌دهد که تلفیق بلاکچین منجر به بهبود بهره‌وری و صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود. BHP Group با بیش از 72000 کارمند در استرالیا و آمریکا در بین شرکت‌های منابع طبیعی و ذخایر معدنی جهان، پیشرو است. در سال 2016، BHP Group برای اولین بار برنامه‌های خود برای استفاده از بلاکچین برای ثبت حرکات سیالات و سنگ‌های فلز را اعلام کرد، این شرکت قصد دارد که داده‌ها با سهولت و امنیت، بین فروشندگان در قاره‌های مختلف به اشتراک گذاشته شوند. این شرکت به همین ترتیب، از فروشندگان خود خواسته است تا فناوری بلاکچین را پیاده‌سازی کنند تا داده‌ها به‌صورت در لحظه جمع‌آوری و منتقل شوند.

 
 

شفافیت بلاکچین منجر به استخراج معادن به‌ صورت پایدار و با مسؤولیت‌پذیر می‌شود :

با این‌ حال، ادغام بلاکچین منجر به شفافیت می‌شود، زیرا به کمک آن می‌توان سنگ معدن‌ها را ردیابی کرد. آگاهی از این‌که فعالیتهای معدنی نظارت می‌شود، منجر به استخراج بهینه‌تر معادن و با مسئولیت‌پذیری بیشتر خواهد شد. بنابراین، شفافیت و تغییرناپذیری بالا، برای بخش معدن که سطح دیجیتالی شدن پایینی دارد و بیشتر بر معاملات روی کاغذ استوار است، بسیار مناسب خواهد بود. از آنجا که بیشتر فرآیندها در بخش معدن دستی هستند، پیچیدگی‌های اضافی باعث می‌شود رهگیری مواد معدنی، مدیریت حقوق یا اجرای مقررات مربوط به آن، برای طرفین سخت‌تر شود. به دلیل ناکارآمدی‌های فوق‌الذکر، بخش معدن علاوه بر ایجاد فرصت‌های متعدد برای کلاهبرداری به دلیل فقدان شفافیت در داده‌ها، همچنان میلیون‌ها دلار را بر باد می‌دهد. در دسامبر سال 2019، BTCManager گزارش داد که شرکت (Fiat Chrysler Automobiles (FCA به شبکه RSBN پیوسته است و آن‌ها را قادر ساخته که در هنگام تهیه مواد خام، از فناوری لجر توزیع شده (DLT) استفاده کنند.

 
Bersipa Ecosystem