قیمت بیت‌کوین در معاملات آتی سه‌ماهه بایننس برای ماه سپتامبر 100،000 دلار را لمس کرد
5 آگوست 2020
ایران در صنعت ماینینگ رمز ارزها؛ ششمین قدرت جهان
9 آگوست 2020

مالک صرافی gemini : دلار در برابر بیت کوین پول مضحکی خواهد بود

 
71 (1)

کامرون وینکلواس، هم‌بنیان‌گذار صرافی Gemini، معتقد است که عدم دستیابی به توافق بر سر بسته‌ی محرک اقتصادی کرونا در دولت ایالات ‌متحده، نشان می‌دهد که دلار «پولی مضحک» و امضای تایید بیت‌کوین است. وینکلواس در توئیتی در تاریخ 6 اوت، به ارزیابی عدم پیشرفت مذاکرات در واشنگتن برای تزریق کمک‌های مالی بیشتر پرداخت.

 
 

CNN روز جمعه گزارش داد، مذاکرات بین دموکرات‌ها و جمهوریخواهان «در آستانه شکست» بود، زیرا میزان محرک‌های اقتصادی موردنظر دو طرف چندین تریلیون دلار با یکدیگر اختلاف داشت. وینکلواس نوشت:

 
 

دلار آمریكا به چنان پول مضحکی تبدیل ‌شده است كه دو طرف، در حال حاضر تریلیونها دلار با هم اختلاف دارند. به خاطر دارید روزی یک میلیارد دلار عدد بزرگی بود؟ اگر این دعوت به بیداری و تأیید بر بیت‌کوین نیست، دیگر نمی‌دانم که چیست.

 
 

اظهارات وی در حالی مطرح می‌شود که با روی آوردن سرمایه‌گذاران به دارایی‌های امن، دلار امریکا تضعیف‌ شده است، در حالی ‌که بیت‌کوین و فلزات گران‌بها هر دو سودهای قابل‌ توجهی داشته‌اند. در همین حال، برادر او تایلر وینکلواس در مورد این خبر که گلدمن ساکس که از لحاظ تاریخی مخالف بیت‌کوین بوده، یک سرپرست ویژه برای بخش دارایی‌های دیجیتال استخدام کرده است، اظهار داشت:

 
 

اکنون گلدمن ساکس به بیت‌کوین روی خوش نشان داده است. چه چرخش 180 درجه‌ای از گزارش «Don't Buy Bitcoin» (بیت‌کوین نخرید) که 3 ماه پیش منتشر شد!

 
 

همان‌طور گه کوین‌تلگراف گزارش داده بود، اگر فدرال رزرو تدابیری برای افزایش تورم از 0.6٪ به 2٪ -4٪ اتخاذ کند، ممکن است این روند ادامه پیدا کند، چیزی که به گفته یک تحلیلگر حداقل برای طلا «بسیار صعودی» خواهد بود. صرف ‌نظر از توافقی که در مورد محرک اقتصادی در دولت حاصل شد، گسترش عرضه پول و حمایت مصنوعی از بازارها ناگزیر به طرفداران بیت‌کوین اعتماد به ‌نفس خواهد داد. ترازنامه فدرال رزرو در 7 اوت برابر با 6.94 تریلیون دلار، با بدهی ناخالص ملی ایالات ‌متحده معادل 26.6 تریلیون دلار یا 214،000 دلار برای هر مالیات پرداز بود. تأثیر چاپ پول چنان نگران‌ کننده شده است که تحلیلگران از ارقام سرمایه‌گذاری عجیب ‌و غریبی پرده برداشته‌اند که تنها می‌توانست در نتیجه مداخلات مهم ارزی اتفاق بیفتد. به‌ عنوان ‌مثال، لیر ترکیه در اوایل هفته جاری به یک کف قیمتی در برابر بیت‌کوین سقوط کرد و سرمایه‌گذاران توانایی این کشور برای افزایش ارزش ارز خود را زیر سؤال می‌برند. در جای دیگر، ترازنامه ترکیبی بانک‌های مرکزی کشورهای G4 به حدی افزایش پیداکرده است که صعود طلا به بالاترین نرخ دلار در برابر آن ناچیز به نظر می‌رسد. رائول پال، بنیان‌گذار و مدیرعامل Global Macro و Real Vision Group، روز پنجشنبه نمودارهای مقایسه‌ای را در یک توئیت آپلود کرد. در ادامه پال علیرغم رشد اخیر بیت‌کوین در برابر فلز طلا، به یکی از مزیتهای قابل‌توجه بیت‌کوین نسبت به طلا اشاره کر :

 
 

در حقیقت، تنها یک دارایی رشد ترازنامه G4 را جبران کرده است. این دارایی سهام نیست، اوراق قرضه نیست، کالا نیست، فلز گران‌بها و ماینر هم نیست. فقط یک دارایی تقریباً در تمام افق‌های زمانی عملکرد بسیار خوبی داشت. بله، آن دارایی بیت‌کوین است.