بعد از صعود بیت کوین و اتریوم؛ حالا نوبت آلت کوین هاست ؟!
28 جولای 2020
لحظه به لحظه با مهمترین رویداد سال 2020؛ اتریوم 2
29 جولای 2020

قیمت بیت کوین در روزهای آینده با بررسی اندیکاتور TD9

 

اندیکاتور TD9 چیست و چگونه می تواند در این زمان به ما کمک نماید :

5 (3)

سیگنال فروش TD9 اساساً هنگامی نمایان می‌شود که قیمت بیت‌کوین به مدت نه روز متوالی و بدون یک پولبک بزرگ افزایش یابد. اگر همه‌ی 9 کندل بالاتر از کلوز چهار کندل قبلی باقی بماند، سیگنال TD9 روشن می‌شود. از تاریخ 19 ژوئیه، قیمت بیت‌کوین از 9219 دلار به 10463 دلار افزایش ‌یافت و دیشب به 11400 دلار رسید. این چهار کندل قبل از 9 کندل روزانه اخیر، در 9،150 دلار بسته شدند و یک TD9 ایجاد کردند. TD9 به‌ خودی ‌خود می‌تواند غیرقابل اطمینان باشد. این اندیکاتور فاندامنتال یا تکنیکال یک دارایی را در نظر نمی‌گیرد؛ اما وقتی BTC به مدت نه روز متوالی رالی می‌کند و این با دیگر عوامل هم‌زمان می‌شود، می‌تواند حاکی از یک پولبک باشد. جدای از TD9، تحلیلگران در حال بررسی جریان ورودی بیت‌کوین به صرافی‌ها هستند. طبق گفته مدیرعامل شرکت CryptoQuant، کی یونگ ژو (Ki Young-Ju)، جریان ورودی صرافی به محض رالی بیت‌کوین افزایش‌یافته است. وی اظهار داشت كه ممکن است بعضی از نهنگ‌ها در حال احتیاط کردن باشند. او گفت : قیمت BTC خیلی سریع بالا رفت. به نظر می‌رسد نهنگ‌ها نیز چنین فکر می‌کنند.

 
 

نرخ فاندینگ قراردادهای دائمی فیوچرز در صرافی‌های بزرگ، مانند BitMEX و Binance Futures، در حال افزایش است. قراردادهای دائمی فیوچرز برخلاف قراردادهای فیوچرز معمولی، هیچ تاریخ انقضایی ندارند. به‌ این ‌ترتیب، صرافی‌ها از مکانیزمی به نام فاندینگ (Funding) برای تشویق کاربرانی که مخالف اکثریت بازار شرط می‌بندند، استفاده می‌کنند. به‌ عنوان‌ مثال، اگر بازار آتی بیت‌کوین بیش از 60 درصد لانگ داشته باشد، نرخ فاندینگ افزایش می‌یابد و هولدرهای شورت را تحریک می‌کند. در حال حاضر، نرخ فاندینگ (Funding rate) در BitMEX و Binance Futures به ترتیب 0.072٪ و 0.054٪ است. معمولاً نرخ فاندینگ قراردادهای دائمی BTC حدود 0.01٪ است. این نشان می‌دهد که بیشتر بازار لانگ هستند و این ممکن است BTC را در معرض فشار لانگ قرار دهد.

 
 

پول بک اتفاق خواهد افتاد ؟

در همین حال، برخی دیگر از تریدرها و تحلیلگران تکنیکال بر این باورند که بیت‌کوین می‌تواند بدون پولبک‌های بزرگ به رالی خود ادامه دهد. Zoran Kole، تریدر رمزارزی، گفت که انتظار دارد بیت‌کوین قبل از حرکت به سمت بالا، در محدوده حمایت 10،000 تا 10،100 دلار تثبیت شود. این تریدر توضیح داد كه بر اساس ساختار بازار، BTC می‌تواند به 11500 دلار برسد (تنها چند ساعت بعد از این اظهارات، بیت‌کوین سطح 11400 دلاری را لمس کرد). رائول پال، مدیرعامل گروه Real Vision، گفت که رالی واقعی بیت‌کوین از زمانی شروع می‌شود که BTC از 10.500 دلار عبور کند (اتفاقی که دیشب افتاد). پال گفت، اینكه بیت‌کوین قبل از رسیدن به سطح مقاومت کلیدی، شروع به اصلاح كند، یك عدم قطعیت است؛ اما خاطرنشان كرد كه انتظار دارد مومنتوم ادامه یابد. او گفت: بازی واقعی بیت‌کوین از قیمت 10،500 دلار آغاز می‌شود. شاید در ابتدا اصلاح شود، شایدم نه، اما من هولد می‌کنم. Simon Peters، تحلیلگر رمزارزی در پلتفرم سرمایه‌گذاری جهانی eToro، نظرات خود را به اشتراک گذاشت و گفت: معیارهای شبکه بیت‌کوین نیز بسیار سالم به نظر می‌رسند. مانند معیار Reserve Risk در Glassnode. در حال حاضر یک سطح جذاب ریسک به ریوارد را سیگنال می‌دهد، که نشان می‌دهد اعتماد به ‌نفس بالا و قیمت پایین است. در حالی ‌که چندین شاخص اندیکاتور فاندامنتال به یک پوبلک کوتاه‌مدت جزئی اشاره دارند، برخی از تریدرها معتقدند که مومنتوم بیت‌کوین برای یک اصلاح عمیق بسیار قوی است.

 
Bersipa Ecosystem