ICO ها، بستری بکر برای سودهای عجیب و پر ریسک
5 آگوست 2020
مالک صرافی gemini : دلار در برابر بیت کوین پول مضحکی خواهد بود
6 آگوست 2020

قیمت بیت‌کوین در معاملات آتی سه‌ماهه بایننس برای ماه سپتامبر 100،000 دلار را لمس کرد

 
59

در میان پرایس اکشن پرهیاهوی چند ساعت گذشته، قیمت بیت‌کوین در قرارداد آتی سه‌ماهه BTCUSD 0925 در بایننس تا 100 هزار دلار افزایش یافت. در طی 24 ساعت گذشته اتفاقی به جز چند نوسان برای قیمت بیت‌کوین رخ نداد. اما جالب‌تر از همه، به گفته چانگ‌پنگ ژائو، الگوریتم یکی از کاربران مثل یک موشک بالستیک قیمت قراردادهای سه‌ماهه BTC/USD در بایننس را به 100،000 دلار رساند. قیمت بیت‌کوین، طی 24 ساعت گذشته، مثل یک ترن هوایی بود؛ به بالای 12،000 دلار صعود کرد، به 10490 دلار برگشت و مرتباً بالا و پایین می‌رفت. اما جالب‌تر از همه، به گفته چانگ‌پنگ ژائو، الگوریتم یکی از کاربران مثل یک موشک بالستیک قیمت قراردادهای سه‌ماهه BTC/USD در بایننس را به 100،000 دلار رساند. برای یک نفر از بیرون، چند ساعت اخیر ممکن است یک جنون کامل در بازارهای رمزارزی به نظر برسد ، اما برای کسانی که مدت طولانی در فضا حضور داشته‌اند، فقط یک آخر هفته دیگر است. با این ‌حال، یک اتفاق هیجان‌انگیز در Binance پیش آمد. قرارداد آتی سه‌ماهه بیت‌کوین که در تاریخ 25 سپتامبر سال جاری منقضی می‌شود، شاهد یک‌روند غیرعادی بود. طبق نمودار ارسالی توسط چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل شرکت Binance، قیمت این قرارداد به 100،000 دلار افزایش یافته است. CZ بیان داشت:

 
 

«یک روز دیگر در دنیای رمزارزها. با وجود اینکه ما از باند قیمت محافظت می‌کنیم، اما الگوریتم یک کاربر مانند یک موشک بالستیک، چندین سفارش برای رسیدن به آن ارسال کرد. ما به‌احتمال‌زیاد باید این نمودار را کمی تنظیم کنیم تا در آینده قابل‌خواندن باشد.»

 
 

تنها یک کاربر باعث‌وبانی این اتفاق بود. مدت کوتاهی پس‌ازآن، Binance یک اطلاعیه رسمی منتشر کرد و توضیح داد که یکی از کاربران در طی یک بازه بسیار کوتاه، تعداد زیادی سفارش را در قرارداد سه‌ماهه فیوچرز BTCUSD 0925 قرار داد و درنتیجه یک کندل بزرگ تا 99،964 دلار و یک نمودار K-line کشیده شده را برای همه کاربران فیوچرز سه‌ماهه به نمایش گذاشت. این صرافی اظهار داشت كه به دلیل بازخورد جامعه و «در نظر گرفتن تجربه معاملاتی کاربر قرارداد آتی»، امروز در ساعت 12 بعدازظهر به وقت جهانی، خود را با K-line سه‌ماههBTCUSD 0925 هماهنگ می‌کنند.بر اساس این گزارش، این نوسان گسترده باعث ایجاد برخی چالش‌ها برای تریدرهای ETH شد. ظاهراً، نوسانات در قرارداد دائمی ETHUSDT در فیوچرز بایننس که امروز صبح ایجاد شد، «محاسبه قیمت منصفانه بر اساس پوزیشن قرارداد دائمی آن به تأخیر افتاده و سپس از توکن ETHDOWN مجدداً همگام‌سازی شده است».این مسئله نیز برطرف شده است اما بااین‌حال، کاربران ضررهایی را به این خاطر متحمل شده‌اند. ازاین‌رو، Binance رسماً اظهار داشت که ضرر و زیان کاربرانی که توکن ETHDOWN BLVT را بین ساعات 4:43 بامداد و 5:22 بامداد معامله کرده‌اند را پوشش خواهد داد.

 
Bersipa Ecosystem