بانک مرکزی ژاپن به دنبال توسعه رمز ارزها در سال 2021 می باشد
6 اکتبر 2020
در سال 2020 بیش از پانصد رمز ارز از بین رفته اند
10 اکتبر 2020

سه فاندامنتال قوی برای صعود گاوی بیت کوین در روزهای آینده

 
465

 
 

1- معیارهای درون زنجیره ای بیت کوین

علی‌رغم یک ماه یکنواختی قیمت بیت‌کوین (BTC)، معیارهای درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که بیت‌کوین در حال آماده‌سازی برای آغاز یک حرکت گاوی قریب الوقوع است. قابل‌توجه است که بر اساس داده‌های شرکت‌های تحلیلی CryptoQuant و Glassnode، تعداد بیت‌کوین‌های نگهداری شده در صرافی‌های اسپات از ابتدای سال در حال کاهش است. ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر بازار رمزارز، خاطرنشان کرد که این تغییر روند برای بیت‌کوین بسیار گاوی است زیرا نشانه افزایش تقاضا برای این دارایی و علاقه به نگهداری از آن به‌عنوان ذخیره ارزش است. وو توئیت کرد:

هنگامی‌ که موجوی کوین‌ها در صرافی‌های اسپات کاهش می‌یابد، این نشانه آن است که خریداران جدید در حال خارج کردن کوین‌ها از بازارها و انتقال آنها به کیف پول سرد خود برای هولد کردن هستند، ما در حال حاضر شاهد هولدرهای جدیدی هستیم. این یک نشانه بسیار گاوی است.

گرچه تعداد رو به کاهش کوین‌های نگهداری شده در صرافی‌های اسپات همچنین می‌تواند نشان از انتقال آن‌ها به صرافی‌های مشتقات باشد، اما بر اساس داده‌های وب‌سایت تحلیلی CryptoQuant، جریان ورودی رمزارزها از صرافی‌های اسپات به مشتقات نیز در حال کاهش بوده است. جریان انتقال بیت‌کوین از صرافی‌های مشتقات به صرافی‌های اسپات و کیف پول‌های سخت ممکن است تحت تأثیر اقدامات قانونی اخیر CFTC و DOJ علیه صرافی BitMEX تشدید شده باشد.
 
 

2- جریان انباشت فعلی مشابه سال 2017 است

روند کوین‎های نگهداری شده در صرافی‌های اسپات از ابتدای سال 2020 شروع به تغییر کرده است و این یک تصویر آشنا برای معامله‌گران است. این افت در کوین‌های نگهداری شده در صرافی‌ها، به فاز انباشت اواخر سال 2016 شباهت دارد، امری که به‌ نوبه خود به بازار گاوی سال 2017 دامن زد و درنهایت باعث شد قیمت بیت‌کوین به بالاترین سطح خود یعنی 20،089 دلار برسد.هر دو مرحله پس از رویدادهای قابل‌توجهی مانند ایجاد صندوق ETF بیت‌کوین توسط برادران وینکلووس (Winklevoss) در سال 2017 و خرید انبوه بیت‌کوین توسط غول اطلاعات کسب‌وکار یعنی MicroStrategy رخ ‌داده‌اند. به گفته وو، بازار نتوانسته است به این اندیکاتورهای درون‌زنجیره‌ای واکنش نشان دهد. وی در توئیتر خود نوشت:

این یکی از معدود دفعات در دوران حرفه‌‌ای من در بیت‌کوین است که فاندامنتال‌ها (داده‌های درون‌زنجیره‌ای و معیارهای مربوط به بازیگران زیرساختی) در گاوی‌ترین حالت خود قرار دارند، اما هنوز بازار به آن واکنش نشان نداده است، این اتفاق در سال 2021 رخ خواهد داد. من از اواسط سال 2016 چنین فرصتی را ندیده بودم

.
 
 

3- رکود بخش DeFi راه را برای بیت‌کوین باز می‌کند

موجودی کاهنده‌ی BTC در صرافی‌ها از نگاه کلان یک سیگنال گاوی برای بیت‌کوین است. با این ‌حال، برخی معتقدند که این روند در حال تغییر ممکن است به دلیل محبوبیت روزافزون DeFi و دیگر پروتکل‌های مرتبط با نقدینگی باشد که باعث افزایش تقاضا برای بیت‌کوین توکنیزه شده و نقدینگی همراه با آن، شده است. این امر یک تصویر مثبت از بیت‌کوین ترسیم می‌کند زیرا نشان می‌دهد کاربران ترجیح می‌دهند از هولد کردن بیت‌کوین بهره ببرند تا سیو سود. هرچند معادل یک میلیارد دلار بیت‌کوین توکنیزه شده فقط به‌صورت WBTC در بلاکچین Ethereum وجود دارد، اما نسخه توکنیزه شده‌ی بیت‌کوین فقط در اواخر ژوئن سال 2020 شروع به جلب توجهات کرد.علاوه بر این، به نظر می‌رسد که رشد DeFi نیز متوقف شده است. قیمت توکن‌ها در حال کاهش است و ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده در پروتکل‌های DeFi و همچنین در نسخه ‌توکنیزه‌شده‌ی بیت‌کوین همچنان در حال کاهش است.کاهش فعلی تعداد کاربران علاقه‌مند به DeFi، بسیاری از تحلیلگران را به این استدلال وا‌داشته که سودهای حاصل از DeFi و آلت‌کوین‌ها در حال سرازیر شدن به بیت‌کوین است. اگر این‌طور باشد، این نشان می‌دهد که بیت‌کوین در حال آماده شدن برای یک حرکت گاوی دیگر است، به‌ویژه با توجه به پیوستن کاربران جدید به این شبکه.

 
 

گرافیک : بهار پورنقش بند / 19 مهرماه 1399

 
Bersipa Ecosystem