آیا قیمت رو به رشد چین لینک یک حباب است ؟
15 جولای 2020
قوانین رمز ارز براساس شرع اسلام می باشد
15 جولای 2020

سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری کره جنوبی در ارز رمزها تا سال 2025

 

korea 1

دولت کره جنوبی قصد دارد تا سال 2025 بیش از 48.2 میلیارد دلار در بلاکچین و سایر فناوری‌های صنعت 4.0 سرمایه‌گذاری کند. هدف این کشور دیجیتالی کردن کلیه صنایع در دوره پس از همه‌گیری ویروس کرونا است. به گفته وبسایت ZDNet، رئیس‌جمهور کره، مون جه-این (Moon Jae-in) از «چندین مزیت» که انقلاب صنعتی جدید می‌تواند برای این کشور به ارمغان بیاورد، نام برد

 
 

مون در این باره اظهار داشت:

چهارمین انقلاب صنعتی و تمدن دیجیتال، آینده بشریت است که از همین حالا آغاز شده است. استراتژی توسعه ملی برای پیشبرد این روند، نسخه کره‌ای این فناوری جدید است. پرش از اقتصاد قدیمی به سمت اقتصاد پیشرو امکان‌پذیر است.جامعه ما با دیجیتالی شدن روبه‌رو شده است، و در جامعه‌ای که داده رقابتی است، هوش مصنوعی و شبکه تبدیل به فناوری آینده شده‌اند. از این طریق، ما با سرمایه‌گذاری‌های جسورانه‌تر و بزرگتر به کشور پیشرو در جهان تبدیل خواهیم شد.

 
 

هدف رئیس‌جمهور ایجاد بیش از 567،000 شغل در بخش‌های مختلف مانند Big data (کلان داده)، شبکه‌ها و هوش مصنوعی است. انتظار می‌رود فناوری بلاکچین در بخش لجستیک به مرحله اجرا درآید. آندونگ، شهری در استان جیونگبوک در کره جنوبی، در 7 ژوئیه اعلام کرد که به آن‌ها اجازه دسترسی به منطقه آزاد تجاری برای بهره برداری از گیاه شاهدانه صنعتی داده شده است. آن‌ها علاوه بر این اعلام کردند که عملیات خود را از طریق یک بستر مبتنی بر بلاکچین اداره می‌کنند. وزارت علوم این کشور و آژانس ملی توسعه صنعت IT نیز در سال 2019 کار بر روی چندین پروژه اثبات مفهوم بلاکچین را آغاز کردند.

 
Bersipa Ecosystem