افزایش چشمگیر حضور زنان در میان تریدرهای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰
20 آگوست 2020
مدیرعامل لند، ایلان ماسک را به حضور در دیفای با توکن لند دعوت نمود
23 آگوست 2020

دلایل افت 20 درصدی چین لینک در سه روز گذشته

 
163

روند صعودی اخیر چین‌لینک (LINK) غیرقابل توقف به نظر می‌رسید اما روز دوشنبه در مدت زمان حدودا 30 دقیقه‌ای، قیمت این رمزارز با 20% کاهش از 18.80 دلار به 14.50 دلار رسید. اکنون تحلیلگران در تلاشند به این افت قیمت واکنش نشان دهند. روند صعودی اخیر چین‌لینک (LINK) غیرقابل توقف به نظر می‌رسید. این رمزارز چند روز پیش با رسیدن به قیمت 20 دلار، رکورد جدیدی را برای خود ثبت نمود که تقریبا 1000% بیشتر از کف قیمتی آن در سقوط ماه مارس است. کمتر کسی انتظار داشت که پرایس اکشن LINK متوقف شود اما این اتفاق در روز دوشنبه افتاد. در مدت زمان حدودا 30 دقیقه‌ای، قیمت Chainlink با 20% کاهش از 18.80 دلار به 14.50 دلار رسید. تحلیلگران در تلاشند که به این افت واکنش نشان دهند. برخی از آنها خوش‌بین هستند، اما بیشتر آنها دیدگاه خرسی (نزولی) دارند، زیرا می‌دانند این سقوط ناگهانی برای چین‌لینک چقدر قابل توجه بود.

 
 

بعد از فلش دامپ LINK تحلیلگران به چه می‌اندیشند؟

هنگامی که چین‌لینک در مدت زمان 30 دقیقه از 18.80 دلار به 14.50 دلار سقوط کرد، تحلیلگران شوکه شدند. سقوط ناگهانی این رمزارز آن هم پس از رالی چندصد درصدی، شوکه کننده بود. علیرغم بازگشت نسبی قیمت، تحلیلگران همچنان دیدگاه خرسی (نزولی دارند). یکی از تریدرها با توجه به این سقوط، نمودار زیر را به اشتراک گذاشت و ادعا کرد که چین‌لینک و بیت‌کوین پشت هم رو به پایین حرکت می کنند که یک «نشانه‌ی بد» است: LINK/USD و BTC/USD همگام با یکدیگر افت کردند. رفتار این دو رمزارز که همبستگی منفی با هم داشتند تغییر کرده است. قبلا هنگامی که بیت‌کوین افت می‌کرد، LINK افزایش می‌یافت و بالعکس. نمی‌توانم دقیق دلیلش را بگویم، اما فکر می‌کنم این یک نشانه‌ی بد است. این شک و تردید توسط Blockfyre، یک شرکت تحقیقاتی رمزارزی، تکرار شد. این شرکت خاطرنشان کرد که عملکرد قیمت LINK به تدریج ضعیف‌تر می‌شود، و نشان می‌دهد که یک سقف احتمالی در حال شکل‌گیری است: هر رالی در آینده که هنگام حرکت پارابولیک (سهمی‌وار) و کشف قیمت، ضعیف و ضعیف‌تر شود به طوری که هیچ سطح حمایتی شکل نگیرد، در نهایت منجر به ظهور خریداران در قیمت‌های پایین‌تر می‌شود. روند صعودی اخیر با توجه به کلوز کندل روزانه به نظر می‌رسد که موقتا تمام شده است.

 
 

حمایت دیو پورتنوی از LINK

نچه که ممکن است به طور غیر منتظره چین‌لینک را تقویت کند، ورود دیو پورتنوی (Dave Portnoy) در این پروژه است. بنیان‌گذار Barstool Sports که به یک سلبریتی تریدر روزانه تبدیل شده است، هفته گذشته LINK را با کمک دوقلوهای وینکلووس خریداری کرد. پورتنوی در ویدئوی تقریبا وایرالی که در توییتر خود منتشر کرد، پس از آنکه قصد داشت حدود 125000 دلار LINK خریداری کند، 50،000 دلار از این رمزارز را خرید. در حالی که سرمایه‌گذاری وی در LINK نسبت به سرمایه وی در بیت‌کوین نسبتاً ناچیز است، اما از آن زمان پورتنوی به یکی از طرفداران پروپاقرص این آلت‌کوین تبدیل شده است. معامله گر مشهور روز نمودار زیر را در عصر 17 اوت به اشتراک گذاشت. این فیلم ویدئویی از "پورتنوین" را نشان می دهد که به ارتش "LINK Marines" پرداخته است، این نام مستعار داده شده به طرفداران رمزارزها است. پورتنویدر میلیون‌ها مخاطب دارد، که چهار ماه گذشته همه‌ی سرمایه‌گذاری او را دنبال کرده‌اند. به گفته Bloomberg، بنیان‌گذار Barstool Sports آنقدر تأثیر دارد که باعث شد حجم 30 روزه برای ETF به صورت تصاعدی افزایش یابد.

 
Bersipa Ecosystem