گروه تخصصی مشاوره ای برسیپا برای ترید و هولد انواع ارز رمز
9 آگوست 2020
کیف های پول الکترونیک دنیا در کدام مناطق دنیا بیشترین درصد را دارا می باشند ؟
11 آگوست 2020

در سال 2020، بیش از ده هزار شرکت بلاکچینی در چین تاسیس شده است

 
84

به گزارش کوین‌تلگراف، LongHash، پلتفرم داده‌های بلاکچین و رمزارزها، در روز ۸ اوت با انتشار توییتی اعلام کرد که با وجود همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در سال جاری، بخش بلاکچین چین، رشد قابل‌ملاحظه‌ای را تجربه‌ کرده است. بنابر ادعای این شرکت، بین ماه‌‌های جولای تا ژوییه بیش از ۱۰,۰۰۰ شرکت بلاکچینی در چین تأسیس شدند. گزارش LongHash نشان می‌دهد که شمار کنونی شرکت‌های بلاکچین در چین به‌زودی از رکورد سال ۲۰۱۷ فراتر خواهد رفت. در این گزارش همچنین پیش‌بینی شده که چندان دور از انتظار نیست که در سال جاری میلادی، تعداد شرکت‌های بلاکچینی تأسیس‌شده از رکورد ۱۸,۵۰۰ واحدی سال ۲۰۱۸ نیز عبور کند و یک رکورد تاریخی دیگر را به ثبت برساند. آمار و ارقام LongHash نشان می‌دهد که هم‌اکنون ۸۴,۴۱۰ شرکت ثبت‌شده در حوزه بلاکچین در چین وجود دارد که از میان آنها ۲۹,۳۴۰ شرکت در حال فعالیت هستند. بیشترین شرکت‌ها و استارتاپ‌های بلاکچینی در استان گوانگ‌دونگ در جنوب شرقی چین قرار داند. استان یونان واقع در جنوب غربی چین نیز در جایگاه دوم قرار دارد. با این حال، بسیاری از این شرکت‌های بلاکچینی با سرمایه اولیه بسیار کوچکی ثبت شده‌اند. آمار نشان می‌دهد که بیشترین سرمایه اولیه ثبت‌شده در میان این شرکت‌ها، حدودا ۵,۰۰۰ یوان یا ۷۱۷ دلار است و تنها شمار معدودی از آنها با سرمایه بیش از ۵۰,۰۰۰ یوان یا ۷,۱۵۷ دلار به ثبت رسیده‌اند. دولت چین درصدد است تا با به‌کارگیری بلاکچین، خدمات کارآمدتری را به شهروندان چینی ارائه دهد. بانک مرکزی چین نیز بودجه‌ای ۴.۷ میلیون دلاری دریافت کرده است تا طی سه سال آینده، پلتفرم معاملاتی بلاکچینی خود را راه‌اندازی کند. طبق گزارش‌ها، چین با راه‌اندازی ۲۲۴ پروژه بلاکچینی از سوی شرکت‌های بزرگی همچون JD، Walmart، China، و Baidu موافقت کرده است.

 
 

ادغام با شش بلاکچین Permissionless (بدون نیاز به مجوز)

هی یوفان، مدیرعامل شرکت خصوصی Red Date Technology و از موسسان BSN به کوین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تلگراف گفت، این وب‌سایت جدید به توسعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهندگان امکان استفاده سرویس BSN و بلاکچین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های عمومی را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. بعنوان بخشی از تلاش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جدید جهانی، BSN اکنون با شش زنجیره عمومی از جمله اتریوم (Ethereum)، ایاس (EOS)، نروس (Nervos)، تزوس (Tezos)، نئو (NEO) و ایریسنت (IRISnet) یکپارچه شده است. این امر به توسعه‌دهندگان امکان داده تا اپلیکیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های غیرمتمرکز (DApps) ساخته و نودها را از طریق ذخیره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌داده و پهنای‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌باند خارج از مراکز داده BSN، اجرا نمایند

 
 

راه‌اندازی وب‌سایت بین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌المللی شبکه ملی بلاکچین چین

شبکه خدماتی مبتنی بر بلاکچین چین یا BSN، به تازگی وب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سایتی بین المللی راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندازی کرده است. این وب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سایت جدید به زبان انگلیسی در 10 آگوست با هدف دریافت کمک توسعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهندگان جهانی برای پروژه BSN راه‌اندازی گردید.

 
 

گوگل و AWS از شرکای اصلی BSN هستند

بر اساس این وب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سایت، پروژه BSN قصد دارد یک «Interchain Hub Communication» (مرکز ارتباطات بین‌زنجیره‌ای) را از طریق مرکز سرویس هاب بین زنجیره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای IRITA و شبکه غیرمتمرکز Chainlink در اکتبر سال 2020 راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندازی کند. همچنین این وب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سایت جدید با تعدادی از شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مطرح فناوری و بلاکچینی در دنیا مشارکت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. در اینجا از هایپرلجر (Hyperledger) بعنوان یک تأمین‌کننده مجاز بلاکچینی و سرویس وب گوگل و آمازون هم بعنوان ارائه‌دهنده خدمات ابری نام برده شده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ است. هی گفت: ما حمایت خوبی از چندین شرکت مطرح ارائه‌دهنده خدمات ابری دریافت می‌کنیم زیرا آنها واقعا ایده و چشم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انداز BSN را دوست دارند. اولین نمونه آزمایشی شبکه BSN که یک نوآوری بلاکچینی تحت حمایت دولت چین است، در اکتبر 2019 جهت کمک به مشاغل کوچک در ساخت و توسعه اپلیکیشن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بلاکچینی در بلاکچین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مجاز قرار گرفت. این برنامه در آوریل 2020 به طور رسمی برای استفاده تجاری در جهان معرفی گردید.

 
Bersipa Ecosystem