خانه اولی ها با 240 میلیون تومان وام چه چیزی می توانند بخرند؟!
30 می 2020
اتریوم؛ کماکان پادشاه برنامه های غیر متمرکز بلاکچین است
5 ژوئن 2020

ثبت نام هفت میلیون نفر برای 25 هزار خودرو سایپا در خرداد 99

 
saipa 1

به گزارش برسیپا براساس آخرین آماری که خبرگزاری تسنیم در ساعت 11 روز 16 خردادماه 1399 ارائه داده است، هفت میلیون نفر برای 25 هزار خودرو سایپا ثبت نام انجام داده اند. بر این اساس به طور میانگین برای هر 280 نفر یک خودرو در نظر گرفته شده است. البته مسئولان سایپا اعلام کرده اند که بعد از راستی آزمایی احتمال فرو ریختن چند میلیونی امار وجود دارد و پیش بینی می شود حداقل دو میلیون نفر برای این مرحله واجد شرایط اعلام شوند. بعد از قرعه کشی افرادی که نام انها اعلام می شود موظف اند تا حداکثر سه روز کاری مبلغ خودرو را به طور کامل واریز نمایند تا ثبت نام انها تکمیل گردد.

 
 

میانگین قیمت خودرو

saipa 3

در این دوره هفت خودرو ارائه شده است که ارزانترین آنها تیبا با قیمت حدودی 54 میلیون تومان می باشد و گرانترین نیز خودرو پیکاب می باشد که با قیمت پایه 222 میلیون تومان عرضه خواهد شد. البته نسبت عرضه تیبا و پیکاب یکسان نخواهد بود و با توجه به نسبت عرضه هفت خودرو و میانگین گیری قیمتی آنها به عدد 80 میلیون تومان برای میانگین قیمتی این دوره میرسیم

 
 

زمان تحویل

saipa 4

براساس جداول اعلامی، مقرر شده است که افرادی که وجه خود را تکمیل نمایند از روز تکمیل وجه به مدت 90 روز کاری بعد خودرو خویش را دریافت خواهند نمود. البته هنوز شرایطی برای جریمه دیرکرد اعلام نشده است.

 
 

مبلغ کل این دوره

saipa 5

با توجه به میانگین قیمت ها خودرو و تعداد آنها در می یابیم که جمع کل مبالغ در گردش دراین دوره چیزی در حدود دو هزار میلیارد تومان خواهد شد.

 
 

منبع : موسسه مطالعات اقتصادی و سرمایه گذاری برسیپا

 
Bersipa Ecosystem