کلاهبرداری 38 هزار نفری با رمز ارز vechain در یوتیوب
21 جولای 2020
huobi؛ رای گیری برای اضافه کردن شش توکن را آغاز نمود.
23 جولای 2020

تمامی شواهد دال بر یک صعود گاوی در نمودار بیت کوین را نشان می دهد

 
1 (1)

به گزارش برسیپا، تقریبا دو ماه است که نمودار بیت کوین تغییرات محسوس خاصی را به خود ندیده است. اما شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد به احتمال زیاد شاهد یک افزایش گاوی در قیمت بیت کوین خواهیم بود.

 
 

1- بررسی و تحلیل تکنیکال نمودار بیت کوین

IMG_20191101_031629_712 - Copy

حدودا دو ماه هست که بیت کوین نتوانسته سطح مقاومت 9800 را بشکند و همینطور توانسته خود را بالاتر از سطح حمایت 8800 نگه دارد. این نوسان 1000 دلاری در این مدت نسبتا طولانی نیز پیش تر در سال 2019 اتفاق افتاده بود و بعد از ان دوره گذار، قیمت ها بشدت افزایش پیدا نمود.

 
 
IMG_20191101_031629_712 - Copy 1

رفتاری تکراری، یکی از خصوصیات رمز ارزها در بلند مدت می باشد و هولدرها امیدوارند با استفاه از این تحلیل تکنیکالی، بتوانند امید به صعود قیمت بیت کوین را در سر بپرورانند. در این مورد که در سال 2019 اتفاق افتاد، نمودار بیت کوین دو ماه در نوسان میان نقاط حمایت 3200 و مقاومت 4200 در نوسان بود و بعد از گذر این مدت، توانست خود را در دوماه به قیمت 14 هزار دلار برساند. پیش بینی می شود اگر نمودار بخواهد چنین رفتار مشابهی را از خود به جای بگذارد، بتوانیم در مدت کمتر از یکماه قیمت حدود 10800 دلا را ببینیم.

 
 

2- نشانه هایی از پیدا شدن درمان قطعی ویروس کرونا در دانشگاه آکسفورد

رمز ارزها نیز شبیه دیگر بسترهای اقتصادی دنیا، با پندمی کرونا به شدت سقوط کردند و هنوز هم ارزهای معروف دنیا شبیه بیت کوین و اتریوم نتوانسته اند جایگاه پیش از کرونا خویش را بدست اوردند. چندین روز هست که خبرهایی مبنی بر نتایج مثبت یک درمان قطعی برای ویروس کرونا از فاز ازمایشی به فاز عملی در دانشگاه اکسفورد به گوش می رسد و دیروز نیز این خبر به صورت رسمی توسط این دانشگاه اعلام گردید. اگر این خبر توسط سازمان بهداشت جهانی به صورت رسمی اعلام گردد، به احتمال زیاد با یک جهش خوب در قیمت کلیه رمز ارزها مواجه خواهیم بود.

 
 

3- بالاترین حد هولد بیت کوین در کیف های پول در چند سال اخیر

هولدرها زمانی چیزی را هولد می نمایند که از صعود ان مطمئن هستند. براساس اخرین اماری که از بلاکچین بیت کوین بدست آمده است، حدودا 70 درصد بیت کوین موجود و در دسترس بازار در کیف های پول هولد شده است و هیچگونه تراکنشی توسط مالکان ان صورت نمی گیرد که همین امر یکی از شواهد بزرگ و قابل استناد به افزایش قیمت بیت کوین خواهد بود زیرا مالکین انها از ترس لیکولیتی شدن هیچ گونه ترید با انها انجام نمی دهند و فقط به چشم یک سرمایه گذاری به ان نگاه دارند.

 
 

4- افزایش مارکت توکن های پرداخت

در یک ماه اخیر ارزش بازار توکن هایی شبیه تتر، ترون و ریپل بشدت افزایش یافته است و همین امر باعث شده است که میل تریدرها بیشتر به سمت این بازارها برود و ارز رمزهای اصلی را هولد نمایند. در دو سال اخیر هرگاه حجم ارزش بازار رمز ارزهای اصلی کاهش و حجم بازار توکن افزایش یافته است، بعد از ان یک صعود نسبتا خوب در بازار را شاهد بوده ایم.

 
 

5- افزایش حجم معاملات در defi

در چند ماه اخیر، برنامه مالی غیرمتمرکز توانسته است رکوردهای جالبی از سرمایه گذاری و جذب مخاطبان را به خود اختصاص دهد. همین افزایش تقاضا به طور قطع منجر به افزایش رمز ارزهایی خواهد شد که توانایی برنامه های هوشمند را در ذات ماهیت خویش دارند. افزایش رمز ارزهایی شبیه چین لینک که به نوعی پرچم دار defi محسوب می شود به طور قطع بر روی بیت کوین نیز تاثیر خواهد گذاشت و قیمت انرا نیز با خود جا به جا خواهد کرد.

 
 

6- افزایش ذخیره بیت کوین گری اسکیل

شرکت بزرگ گری اسکیل در دو ماه اخیر تا توانسته بیت کوین خریده یا استخراج کرده و ذخیره نموده است. ذخیره اسمی کیف پول گری اسکیل به بیش از 400 هزار بیت کوین رسیده است که بیشترین حجم دارایی بیت کوین در جهان محسوب می شود. بیش از 250 هزار بیت کوین از 400 هزار بیت کوین موجود را گری اسکیل در یکسال اخیر ذخیره نموده است و به احتمال زیاد فقط و فقط یک علت برای چنین ذخیره ای قابل تصور است و انهم افزایش عجیب قیمت بیت کوین و سود هنگفت این شرکت!

 
 

7- افزایش مخاطبان رمز ارزها

در شش ماه گذشته، کیف پول های الکترونیکی به دوبرابر مقدار موجود خود رسیده اند و این نشان از علاقه و تمایل بیشتر افراد به این بازار جدید دارد و همین علاقه و گرایش به این سیستم مالی، به طور قطع در کوتاه مدت و بلند مدت تاثیرات قیمتی خوبی بر روی این رمز ارزها خواهد گذاشت.

 
 

نویسنده و تحلیلگر : برسیپا احمدی / 31 تیرماه 1399 / 21 جولای 2020

 
Bersipa Ecosystem