تبعات هک تاریخی توییتر؛ توییتر به دنبال استخدام کارشناسان امنیت سایبری
18 جولای 2020
کلاهبرداری 38 هزار نفری با رمز ارز vechain در یوتیوب
21 جولای 2020

ایالات متحده به دنبال راه حلی برای جلوگیری از دارک نت با استفاده از رمز ارزهاست

 
Dark net

به گزارش برسیپا و به نقل از کویین تلگراف؛ روند صعودی ای را پیش بینی می کند. شرکت های تحلیلی بلاکچین معتقدند Darknet در خرید بیت کوین از طریق شبکه NCIS روش های مقابله با این جنایات که مربوط به دنیای رمزنگاری است، همراه با چالش های نوظهور هستند. مغز متفکر پشت جاده ابریشم Ross Ulbricht هفت سال پیش ، مأمورین دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده بر ای دستگ یری وارد یک کتابخانه عمومی سان فرانسیسکو شدند. جاده ابریشم اول ین بازار مدرن تاریک بود که در آن کاربران ناشناس می توانستند ، راه اندازی 2011 خریداری کنند.این بازار در سال BTC مواد مخدر، اسلحه و سایر کالاهای غیرقانونی را با استفاده از بیت کوین شد. به دنبال بازداشت اولبریخت، جاده ابریشم تعطیل شد ، بسیاری از افراد هنوز هم از بیت کوین و سایر ارزهای 2013اگرچه در سال رمزنگاری شده برای خرید داروهای غیرمجاز از بازارهای تاریک استفاده می کنند.به عنوان مثال ، در ب یانیه مطبوعاتی اخیر که توسط صادر شده ، آمده است که طی یک سال گذشته، تحقیقات مربوط به مواد مخدر NCIS سرویس تحقیقات جنایی نیروی دریایی یا با استفاده از رمزنگاری در LSD با حضور پرسنل نیروی دریایی افزایش یافته است.بس یاری از این افراد به طور خاص گرفتار خرید بازارهای تاریک شده اند. طبق گزارش های اخیر :

 
 

"گزارش های اخیر نشان می دهد که تعداد زیادی از مردم به دلیل ناشناس بودن این روند توسط ابزارهایی مانند، به سمت خرید مواد غیرقانونی از طریق شبکه دارک وب می روند. آنها همچنین برای پرداخت هزینه های خرید خود از (TOR) ارزهای رمزگذاری شده مانند بیت کوین استفاده می کنند. "

 
 

مرور گر tor با تغییر ip این امکان را به کاربران برای ورود به دارک نت می دهد. اگرچه شبکه های دارک وب به عنوان یه مکان امن برای ابزارهایی مانند پنهان کنند و فرد را ناشناس جلوه دهند، مقامات اجرای قانون از تکنیک های جدیدی برای شناسایی خریداران و فروشندگان در این بازارها استفاده می کنند. علاوه بر این در حالی که برخی از معاملات رمزنگاری ناشناس هستند، بسیاری از آنها نیز قابل ردیابی هستند. در گزارشی به کوین تلگراف اعلام شد؛ بنظر میرسد استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای خرید داروهای غیر مجاز بی خطر باشد، معاملاتی که با بیت کوین انجام می شود آن قدرها هم که به نظر می رسد خصوصی نیستند : " حتی با وجود شفافیتی که در رابطه با ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد، بیت کوین به اندازه ای که افراد تمایل دارند باور کنند، قادر به ارائه جزئیات زیادی در مورد هر تراکنش هستند ، خصوصی نیست. همچنین خاطرنشان کرده است که آژانسهای اجرای قانون بین الملل، فدرال، ایالتی و محلی، برای شناسایی این بازارها و NCIS همچنین پیگیری افراد درگیر، با یکدیگر همکاری می کنند

 
 

اجرای قانون هوشمندانه تر می شود

جان جفریس، تحلیل گر ارشد مالی بنگاه بلاکچین سیفر تریس در گزارشی به کوین تلگراف اعلام داشت که تقریبا تمام معاملات بازار دارک وب با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده انجام می شود. به گفته ی او اجرای قانون در حال طی نمودن روند خود می باشد، او همچنین اعلام کرد: اگرچه ممکن است چنین باشد ، جفریس با اشاره به اینکه اجرای قانون در حال انجام بازی خود است ، گفت: " مجرمان فکر می کنند که دنیای ارزهای رمزنگاری شده ناشناس است، و یا بر این باور هستند که می توانند آن را شست و شو دهند. با این حال، اصول اولیه پولشویی در دنیای واقعی اکنون در دنیای رمزنگاری اعمال می شود."

 
 

منبع : کویین دسک / ترجمه : بهار پورنقش بند

 
Bersipa Ecosystem