اختصاصی برسیپا، مجهز شدن فرودگاه های قطر و امارات به دستگاه های خودپرداز رمز ارزی تا انتهای سال میلادی
19 سپتامبر 2020
دولت چین به عنوان اولین دولت جهان به اولین ارز ملی نزدیک تر شده است
21 سپتامبر 2020

اختصاصی برسیپا؛ اکثر توکن های دیفای هیچ کاربردی جز جذب سرمایه ندارند

 
325

به گزارش برسیپا، از سال 2020، با ورود حجم عظیمی از توکن هایی که قابلیت برنامه های مالی غیرمتمرکز defi داشتند، التهاب بازار رمز ارزی به شدت افزایش یافته است و بعضا تا بیش از چند هزار درصد نیز در عرض چند ماه افزایش قیمت داشته اند. در زمان ویرایش این مقاله، در حدود 100 توکن دیفای در مارکت رمز ارزی وجود دارد که اکثر آنها در سه ماهه اخیر وارد مارکت جهانی شده اند. سودهای چند ساعته یا چند روزه کلان این توکن های دیفای، نظر اکثر تریدرهای حرفه ای و غیر حرفه ای بازار رمز ارزی را در این چند ماه به خود معطوف کرده است اما ذکر چندین نکته اساسی در خصوص این مقوله لازم و ضروری به نظر می رسد که با هم بررسی خواهیم کرد :

 
 

1- عدم کاربری واقعی اکثر آنها

328

اگر به وایت پیپر عرضه اولیه اکثر آنها رجوع نمایید، شرایط، عملکردها و قابلیت های بیشماری را برای اکثر آنها برشمرده اند اما در واقعیت تمامی این تگ ها، ممکن است کارایی و عملکرد واقعی برای آن توکن نداشته باشد. شاید جالب باشد بدانید، در هفتاد درصد تگ هایی که هم اکنون در توکن های دیفای ذکر شده است، در حد یک اسم و مانیتور هستند و در واقعیت هیچ کاربردی ندارند. بهترین راه کار برای اینکه بدانید واقعا این توکن یک ساختار عملکردی واقعی دارد یا نه، مراجعه به سایت دیفای پالس هست که در انجا انواع حجم درگردش توکن های دیفای براساس نوع کارایی واقعی انها نمایش داده می شود. برای مشاهده این سایت بر روی عکس بالا کیلیک نمایید.

 
 

2- کلاهبرداری نوین و به شیوه منطقی و ساختارمند

329

اکثر توکن های دیفای طبق صحبتی که در بالا داشتیم کاربرد واقعی ندارند و هر آنچیزی که در مورد تگ های عملکردی آنها نوشته می شود چندان واقعیت ندارد. این تگ ها صرفا برای تشویق سرمایه گذاران برای ورود به این مارکت و خرید این توکن ها هست. از انجایی که غالبا بین ده تا بیست درصد حجم یک عرضه اولیه توکن، در دست توسعه دهندگان انها می باشد، می بایست این واقعیت را نیز در نظر گرفت که هرچقدر سطح خرید شما بیشتر باشد قیمت نیز بالاتر می رود و سرمایه افراد توسعه دهنده را نیز بیشتر خواهد کرد. اغلب سرمایه گذاران به سبب یک هجمه و فریبی که از این عملکردها می خورند وارد مارکت می شوند و اکثرا نیز فقط برای سود دهی وارد می شوند و ممکن است برخی نیز سود نمایند اما اکثر انها با ضررهای سهمگین خارج می شوند بدون انکه، انکسی که سود کرده یا ضرر کرده بداند چه چیزی خریده است و چه کاربردی دارد. برای صرافی ها نیز این امر به علت حجم بالای سرمایه گذاران و کارمزدهای بالا چندان مهم نیست و به راحتی می توان آنها را در برخی صرافی ها لیست نمود. برای دانستن آنکه واقعا یک توکن کاربرد عملی یا علمی دارد فقط می بایست متخصصان حوزه رمز ارزی در مورد آن صحبت نمایند و به هیچ عنوان کانال ها دیگر شبکه های مجازی که توسط افراد نا آشنا مدیریت می شود نمی توان مرجع باشد.

 
 

3- توکن های دیفای در وضعیت فعلی یک بازی خطرناک مالی خواهد بود؟

3 (2)

صرافی های مهم جهان از جمله BINANCE و COINBASE یا HOUBI را همیشه می توان به نوعی یک اعتبار سنج برای کوین ها یا توکن ها لحاظ نمود. اکثر توکن هایی که این صرافی ها در قسمت فاینانس خود لیست می کنند با بررسی کامل عملکرد و ساختار واقعی می باشد و به همین خاطر همیشه توصیه می شود ابتدا برای ورود به هر مارکتی در حوزه دیفای، اعتبار ان را در صرافی های جهان چک یا بررسی نمایید زیرا در میان هزاران صرافی رمز ارزی جهان اکثر انها با دریافت مبالغی پول حاضر به لیست کردن هر توکن و کوینی خواهند شد.

 
 

تحلیلگر : برسیپا احمدی / گرافیک : بهار پورنقش بند / 30 شهریور 1399

 
Bersipa Ecosystem