پیروزی دموکرات ها در انتخابات امریکا باعث افت بازار رمز ارزها خواهد شد
20 آگوست 2020
دیفای DEFI چیست ؟
20 آگوست 2020

آغاز رسمی voice؛ اولین شبکه اجتماعی جهان بر پایه ی بلاکچین با سوخت EOS

 
114

ویس (Voice) یک شبکه اجتماعی است با استفاده از تکنولوژی بلاک چین راه‌اندازی شده است. این شبکه اجتماعی محصولی از شرکت Block.one است. شبکه بلاکچین ایاس – EOS نیز توسط این شرکت راه‌اندازی شده است. شبکه اجتماعی Voice به زودی به طور کامل عملیاتی خواهد شد. آیا این محصول ظرفیت رقابت با توییتر و فیسبوک را دارد؟ در حال حاضر کاربران این شبکه اجتماعی در نسخه آزمایشی نهایی آن فعالیت دارند. کاربران می‌توانند دوستان خود را برای پیوستن به این شبکه اجتماعی و مشاهده حساب کاربری خود دعوت کنند. هرچند پست‌های عمومی کاربران در دسترس همه قرار داشته و قابل مشاهده است.

 
 

Voice ؛ شبکه اجتماعی غیرمتمرکز و مزایای آن

تمام Post ها در شبکه اجتماعی Voice در یک صفحه قرار گرفته‌اند. کاربران تمامی پست‌های این صفحه را مشاهده می‌کنند. عمده این پست‌ها به مقالات و اخبار پیرامون ارز دیجیتال ایاس EOS اختصاص یافته است. از جمله مقالات پر بازدید در این شبکه اجتماعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.شبکه اجتماعی Voice خود را به عنوان جایگزین غیرمتمرکز برای فیسبوک و توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده است. از مزایای این شبکه اجتماعی در مقایسه با دیگر رقبا می‌توان به غیرمتمرکز بودن، شفافیت بالا، آزاد و حذف سانسور کردن ایده‌ها و نظرها اشاره کرد. مسئله‌ای که در توییتر و فیسبوک بسیار اتفاق می‌افتد. البته این شبکه اجتماعی مبتنی بر بلاکچین با یک سال تاخیر راه‌اندازی شد. مطابق برنامه‌های ارائه شده توسط شرکت Block.one این محصول قرار بود در سال ۲۰۱۹ معرفی شود، اما در سال ۲۰۲۰ نسخه آزمایشی نهایی آن ارائه شده است. شرکت بنیانگذار ارز دیجیتال ایاس، برای راه‌اندازی Voice ، سی میلیون دلار برای خرید دامنه اینترنتی آن و در مجموع ۶۰ میلیون دلار برای این محصول جدید بلاک چین خود هزینه کرده است. ارزش این شرکت در سال ۲۰۱۸ و با رشد قیمت ارز دیجیتال ایاس، معادل ۴ میلیارد دلار بود. این شرکت درآمد بالایی از ارائه ارز دیجیتال خود بدست آورده است و به نظر می‌رسد قصد دارد این درآمد را صرف تحقیق و توسعه محصولات جدید خود کند.

 
 

نووگراتز همچنین به بیت‌کوین به‌عنوان یک ابزار ذخیره ارزش اشاره کرد، که یک شعار بسیار رایج در مورد این دارایی، بین فعالان صنعت رمزارزها است. این مدیرعامل توضیح داد که فکر می‌کند که در طول سال گذشته، بیت‌کوین از یک ابزار احتمالی ذخیره ارزش در دید مردم، به یک جایگاه محکم برای این نقش تبدیل شده‌ است. نووگراتز در رابطه با افزایش پذیرش بیت‌کوین، به ورود سازمان‌های پیشرو به این عرصه اشاره کرد و گفت: برخلاف گذشته که در مسابقه‌ای در سربالایی قرار داشتیم، از اینجا به بعد در سراشیبی قرار گرفته‌ایم. وی در ادامه افزود: من شخصا بیت‌کوین را بیشتر از طلا دوست دارم چون خرید آن همواره دشوار بوده. بیت‌کوین ارزش بازاری برابر با ۲۲۰ میلیارد دلار دارد، در حالی ‌که ارزش بازار طلا بیش از ۱۰ تریلیون دلار است و بنابراین بیت‌کوین راهی طولانی را برای رسیدن به طلا، از نظر پذیرش، در پیش دارد. با این وجود، من هنوز فکر می‌کنم که ارزش بازار طلا بالاتر نیز می‌رود. بیت‌کوین، به تنهایی مقدار قابل‌توجهی از سود بازارهای مالی اصلی را در سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص داده است و پاول تودور، از فعالان بزرگ بازار سرمایه، در کنار سایر پیشرفت‌هایی که در این زمینه وجود داشت، وارد بازار این دارایی شد.

 
Bersipa Ecosystem