بلومبرگ : این روزها، روزهای آرامش قبل از طوفان بیت کوین می باشد
27 ژوئن 2020
محصول کیاتور؛ اولین کراس اوور ایرانی
28 ژوئن 2020

آغاز آزمایشی اتریوم 2 از فردا

 
Ethereum 28

تیم توسعه‌‌‌‌دهندگان اتریوم 2.0 طی یک فراخوان توافق کردند که اجرای زمان‌‌‌‌بندی شبکه آزمایشی 0.12 را تا دوشنبه، 29 ژوئن، به تعویق بیندازند، تا نسبت به حضور همه مهندسان جهت فرآیند تولید بلاک جنسیس (اولین بلاک)، اطمینان حاصل شود. طبق اظهارات توسعه‌‌‌‌دهندگان اتریوم 2.0 در 25 ژوئن، شبکه آزمایشی جدید «اساسا آماده است» و تنها بابت کسب اطمینان از حضور همه برنامه‌‌‌‌نویسان در هنگام راه‌‌‌‌اندازی پروژه، به تأخیر افتاده است. Afri Schoedon، توسعه‌‌‌‌دهنده‌‌‌‌ و مسئول هماهنگی شبکه‌های آزمایشی پیشین، توضیح داد که حداقل تعداد سپرده‌‌‌‌های لازم برای راه‌‌‌‌اندازی Altona (آخرین به‌روزرسانی اتریوم 2.0) به حدنصاب خود رسیده‌‌‌‌ است. وی گفت:

 
 

در روند برخی از سپرده‌‌‌‌ها بی نظمی ایجاد شده و ما از نظر فنی در شرایطی هستیم که خود را برای یک رویداد بزرگ آماده می‌کنیم. با این وجود، توسعه‌‌‌‌دهندگان توافق كردند كه این رویداد را به تعویق بیندازیم و آن را به بعد از تعطیلات آخر هفته موکول كنیم، زیرا در غیر این صورت تعداد كمتری از توسعه‌‌‌‌دهندگان جهت رفع هر مسئله و مشکل احتمالی در روند اجرای پروژه در دسترس خواهند بود. سپس توسعه‌‌‌‌دهندگان توافق کردند جهت تعیین زمان مشخص رویداد روز دوشنبه، خارج از فراخوان هماهنگی‌‌‌‌های لازم را انجام دهند

 
 

نزدیک شدن به نسخه نهایی

شبکه آزمایشی Altona اولین بروزرسانی 0.12 جهت استفاده از قابلیت‌‌‌‌های اتریوم 2.0 بوده و تیم توسعه‌‌‌‌دهنده آن در حال برنامه‌‌‌‌ریزی جهت ایجاد زیرساختی برای اولین شبکه آزمایشی بلند مدت اتریوم 2.0 قابل استفاده توسط عموم است. Altona هنوز توسط توسعه‌‌‌‌دهندگان، «devnet» نامیده می‌‌‌‌شود، زیرا در درجه اول به معنای رفع بدترین باگ‌ها است. شبکه‌‌‌‌های قبلی غالباً مشکلات بنیادی زیادی در همگام‌‌‌‌سازی داشتند که حتی منجر به فورک‌های (Fork) زنجیره‌‌‌‌ای می‌‌‌‌شد. اما این تیم امیدوار است که این ویژگی‌های جدید به اندازه کافی پایدار باشند و در نهایت در یک شبکه آزمایشی واقعی عمومی، مشابه شبکه‌‌‌‌های مختلف موازی اتریوم 1.0 مانند Goerli و Rinkeby معرفی شود. این توسعه در مسیر ارزیابی‌‌‌‌های قبلی برای شبکه آزمایشی 0.12 که احتمالا ماه ژوئن را هدف قرار داده، می‌‌‌‌باشد. هنوز هیچ نشانه‌‌‌‌ای برای راه‌‌‌‌اندازی فاز اول شبکه اصلی (معرفی استیکینگ در زنجیره اتریوم) وجود ندارد. اما احتمالاً شبکه آزمایشی Altona یک پله مهم برای رسیدن به این هدف می‌‌‌‌باشد.

 
Bersipa Ecosystem